4.4.2019

Je cloud bezpečný?

Bezpečnost je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem jakýchkoli IT služeb, ať už interních nebo externích. U cloudu se o otázkách bezpečnosti diskutuje možná ještě více, protože data jsou uložena na externích serverech. Jste si ale jisti, že mít data in-house je to nejlepší, co se jim může stát?
2.4.2019

Cloud není jen úložiště pro vaše fotky

Přijde vám cloud jako výdobytek moderní doby? Víte ale, že jste ho začali používat mnohem dříve, než si možná myslíte? Pokud si vzpomínáte na první e-mailovou adresu, kterou jste si založili, ať už u Googlu nebo u Seznamu, je to právě ten okamžik, od kterého jste se stali uživatelem cloudových služeb.
25.10.2018

Porušili jste zákaz vstupu

Představte si halu, kde skladníci nemusejí skenovat pozici na regálech nebo kde se vysokozdvižné vozíky vyhýbají frekventovaným místům, aby nemusely čekat a dávat přednost ostatním. Představte si svět, kde budou lidé upozorněni pokaždé, když vstoupí do nebezpečné zóny, třeba do prostoru s roboty.
3.8.2018

Digitalizace je o lidech

Ve výrobních a logistických společnostech ulehčuje digitalizace námahu a umožňuje lidem dělat specializovanější práci. Za všemi systémy, automatizacemi, nastavováním, programováním a vytvářením procesů, o kterých je v AIMagazinu řeč, vždycky najdete člověka.
2.7.2018

Základní kámen digitální továrny

Trend Průmyslu 4.0 prodlužuje dobu usínání nejen korporátním IT manažerům, tímto tématem se často musí zabývat i vrcholové managementy firem. Ať už proto, že digitalizační projekty jsou ve skluzu a nestíhají tempo diktované trhem, nebo proto, že rozpočet už je dávno vyčerpán a změny ani zdaleka nepřinášejí očekávané cíle.
15.6.2018

Digital Factory podle MuleSoft

Technologická společnost MuleSoft se zaměřuje na vývoj softwaru pro propojení aplikací a technologií, vyvinula vlastní platformu MuleSoft Anypoint Platform pro integraci podnikových systémů. Jako její partner jsme se vydali na MuleSoft Summit 2017, kde CTO společnosti Uri Sarid představil vizi digitální továrny.
1.2.2018

Migrujeme ClouEDI. Do Amazonu

Po dlouhém a pečlivém vybírání jsme se rozhodli pro využití datacentra Amazon Web Services (AWS) ve Frankfurtu, které je od listopadu novým domovem ClouEDI.
24.1.2018

Konec ISDN linky se blíží. Jste připraveni?

Pravděpodobně již víte, že Deutsche Telekom ukončí k 31.prosinci 2018 provoz ISDN sítě. Ale dokážete si představit, jak budete nadále komunikovat se svými partnery pomocí EDI bez ISDN?
3.1.2018

A jakou integrační strategii má vaše výrobní firma?

Mnoho výrobních firem již dlouhodobě vyvíjí aktivity patřící do kategorie digitalizace. V minulosti investovaly do výrobních zařízení a skladů, které jsou už dnes běžně řízeny pokročilým softwarem.
28.12.2017

Automatizace a HW technologie v logistice. Viditelná část digitální transformace

V minulém čísle našeho časopisu jsme psali o digitální transformaci, procesech, lidech a změně podnikatelských modelů. Nyní se můžeme zaměřit na zdánlivě lehčí téma – automatizaci a nové hardwarové technologie v logistice, které mají jednu příjemnou vlastnost. Můžete si na ně sáhnout, alespoň na část.