24.4.2019

Integrujte SAP ERP s EDI

Je těžké hodnotit, který systém je ve firmě nejdůležitější. Pro jednoho to může být systém pro řízení výroby, pro jiného plánování, pro někoho účetnictví. V uvedeném výčtu ale rozhodně nesmí chybět ERP systém a EDI.
16.7.2018

Nejen chytře vyrábět, ale i plánovat

Digitální továrna neznamená jen sběr dat o výrobních a logistických procesech, ale také jejich řízení. A řídit se nedá bez…
21.6.2018

Jak se lakuje auto?

Již dlouho bývá pravidlem, že nová auta se nevyrábějí kompletně celá v automobilkách. Na produkci jednotlivých komponent se specializují stovky dalších firem a pokud patří mezi ty, které vyrábějí pohledové části automobilů, čeká je také lakování.
7.6.2018

Nebalte hotové výrobky dvakrát a dostaňte sklad zákaznických obalů pod kontrolu

Také se potýkáte se situací, kdy ve firmě dojde zásoba zákaznických obalů a výroba musí produkty balit do interních obalů  a následně před expedicí zákazníkovi provádět přebalování?
31.5.2018

Řízení poloautomatických zakladačů přímo z WMS

Vybavujete své sklady poloautomatickými zakladači VNA? Řešíte, jakým softwarem s vozíky komunikovat a jak je řídit?
26.5.2018

Evidence sériových čísel odeslaného zboží pro vás i pro zákazníky

Potřebujete pro zpětnou dohledatelnost evidovat, ke kterému zákazníkovi byla expedována manipulační jednotka s konkrétním sériovým číslem?
22.5.2018

Řízení projektů v pěti časových pásmech

„Budeme mít projekt v Číně!“ To může v první chvíli vyvolat velkou radost, ale když se má sejít projektový tým, ve kterém jsou vedoucí závodu v Asii, jeho nadřízený z USA a další kolegové z Evropy, může to znamenat také obrovskou výzvu. Na kdy naplánovat telekonferenci? A proč si zákazník nechce jen zavolat?
5.5.2018

Jednodušší vychystávání u vertikálních skladových systémů

U vertikálních skladových systémů (Kardex Remstar) bylo doposud možné použít Pick by Light světla nebo integrované LED diody separátně. Zatímco integrované diody indikovaly pozici, ze které má operátor zboží vychystat, Pick by Light zobrazovalo množství k vychystání a sloužilo k potvrzení vychystání.
26.4.2018

Jak zamezit duplikování změn při práci více plánovačů na jednom modelu?

Nová funkcionalita systému Asprova umožňuje pracovat na stejném plánu výroby více zaměstnancům najednou
20.4.2018

Evidence neprocleného zboží bez nutnosti zvláštního skladu

Systém DCIx umožňuje v rámci jedné manipulační jednotky nebo pozice evidovat, jaké množství z dané entity je nebo není proclené. Záznam o příjmu zboží a jeho proclení je uchováván v systému v detailní historii transakcí.