Skladon - otevření nové haly/Skladon new warehouse
Start-up Skladon vstoupil do nové etapy
4.6.2019
Král je mrtev, ať žije král!
13.6.2019

Technologický svět je často plný buzzwordů – všichni o nich mluví, ale jen málokdo tuší, co se za nimi vlastně skrývá a jak je reálně využít. Pro aktuální číslo AIMagazine jsme si vybrali témata, která mohou jako buzzwordy znít, praxe ale hovoří jinak.

Prvním z nich je cloud. Většina z nás ho začala užívat, aniž by tušila, co to znamená. Z pouhého úložiště se postupně změnilo v nový směr nejen uživatelského, ale i průmyslového IT. Jaké uplatnění může mít cloud computing v průmyslu, najdete uvnitř časopisu. Vyzpovídali jsme i Jana Stočese, nového ředitele cloudových služeb Aimtecu, a zeptali jsme se ho, co obnáší vývoj cloudových řešení. Rozhovor najdete na straně 14.

Další z velmi populárních technologií je rozšířená realita. V současné době je spíše doménou vývojářů her a reklam, i tady však platí, že pomalu, ale jistě vznikají reálné možnosti využití v průmyslové praxi. Nenechte si proto ujít články na str. 8–11, kde najdete příklady, jak rozšířenou realitu využít ve výrobě, a ušetřit tak čas i peníze.

A protože žádný systém se neobejde bez fyzických nástrojů, připravili jsme pro vás recenzi nového terminálu Zebra, který nyní přichází na trh. V čem je lepší než jeho předchůdci, prozradíme na straně 20. Na dalších stranách toho ale čeká ještě víc. Přejeme vám příjemné čtení.

Příjemné čtení přeje

ZDEŇKA LINKOVÁ