Na vzdálenosti záleží. Která technologie je ta pravá?
11.12.2018
Využijte potenciál LBS naplno
22.1.2019

Sledují vás! Pozorně se rozhlédněte, neschovává se někdo za květináčem? Nejde někdo kousek za vámi cestou domů? Ale jděte, doby, kdy se pro sledování využívali lidé, jsou dávno pryč! Stačí malý čip, který je schopný o sobě a o své poloze dávat neustále vědět… Ne všechno sledování je ale nutně zlé. Jen si vybavme, jak chceme všichni vědět, kde přesně se nachází náš balíček dávno předtím, než nám ho kurýr předá do ruky.

 

Jedno takové sledování polohy se v současné době dostává i za zdi hal, tedy opačným způsobem, než bychom čekali – dovnitř. Lokalizovat objekty uvnitř budov je totiž docela záludné, ale ne nemožné.  Díky nejnovější technologii RTLS (Real Time Location System) můžete mít informace o poloze a pohybu všeho, co je vám v hale drahé – od materiálu přes manipulační techniku po lidi, které může chránit třeba před vstupem do nebezpečné zóny. Jak celý systém funguje a co pro něj potřebujete, se dozvíte v hlavním tématu tohoto čísla.

 

Pro uživatele systému SAP ERP jsme připravili výhled do jeho budoucnosti, protože S/4 HANA se nezadržitelně blíží, a jak všichni víme, štěstí přeje připraveným. Nenechte se přechodem na novou generaci ERP zaskočit a raději se mrkněte, co vše „Esfor“ obnáší, stačí nalistovat stranu 16.

 

Kromě technologií je ale stále ještě zapotřebí podpora lidská. Jak funguje oddělení Zákaznické podpory a co všechno znamená, když jste operátorem Aimtec Supportu, se dozvíte na stranách 8-11.

 

Příjemné čtení přeje

ZDEŇKA LINKOVÁ