Základní kámen digitální továrny
2.7.2018
Principy štíhlé výroby aplikované na balicí lince
11.7.2018

Stáhnout AIMagazine 31

léto/podzim 2018

Známý výrok „Situace na bojišti se mění každým okamžikem“ platí i v průmyslu při boji s konkurencí, o personál a o větší efektivitu. Jedním z hybatelů toho všeho je digitální revoluce, ve které žijeme, ať chceme nebo ne. Proto jsme se rozhodli věnovat nové číslo AIMagazinu digitální továrně. Nemusí to znamenat, že je virtuální a že se o všechno starají roboti, jak občas slýcháte na různých fórech. Na následujících stranách se dočtete, že digitalizace začíná (jako všechno) po malých krůčcích a že i nepatrná změna může znamenat velké věci. A navíc, všechno je pořád o lidech z masa a kostí.

 

Všichni asi víte, jakých 100 let si letos připomínáme. Ano, i my chceme vzdát hold samostatnému státu. Ač s globální působností, pořád sedíme v tej Plzni a nastevíráme odsud našim zákazníkům dveře do světa digitalizace. A jsme na to hrdí! Bez věcí minulých by to ale nešlo. Století od vzniku ČSR bylo plné menších či větších převratů a revolucí; rokem 1918 začínaje, rozmachem průmyslu za první republiky a jeho přerodem během války a po ní pokračujíc, přes rok 1989 dneškem konče. I když… V angličtině bychom použili průběhový čas, který by vyjadřoval, že děj stále trvá, v češtině však takový výraz nemáme. Čas jde dál, situace na bojišti se mění, průmysl jde do čtvrté revoluce a oněch 100 let je jen jedním z milníků…

 

I my v Aimtecu jsme se vrhli do spousty změn. Jednu z nich máte před sebou – AIMagazine v novém kabátě. Věříme, že se vám bude líbit alespoň z poloviny jako nám. Chystáme toho na vás a pro vás ještě víc. Třeba konferenci TAL – Trendy automobilové logistiky, letos už podevatenácté. Přijeďte v říjnu do Plzně: popřemýšlet o budoucnosti, prodiskutovat minulost a celé to dobře zajíst a zapít. A do té doby si užívejte léto a dívejte se do budoucnosti pozitivně. Určitě není zlá.

ZDEŇKA LINKOVÁ