Nová verze DCIx 6.2 je plná technologických vychytávek

Sledujte trasy skladníků a lokalizujte objekty v reálném čase
30.12.2017
AGC Automotive Czech bude investovat do robotů i do lidí
3.1.2018

Na začátku roku 2018 uvedeme do provozu novou verzi komplexního produktu DCIx 6.2. Desítky projektů ročně dovedeme ke zdárnému konci a spokojenosti zákazníka. Z jejich úspěchů i dílčích neúspěchů čerpáme inspiraci pro ještě propracovanější a užitečnější nástroj pro řízení celého toku materiálu a zboží. Jaké budou nové funkcionality?

První větší oblastí je rozšíření softwaru pro detailní sledování a řízení výroby DCIxMES. Součástí jsou kvalitářské funkcionality. Nově bude možné polotovar nebo výrobek skládající se z více dílů rozdělit v aplikaci na několik částí. Při kontrole kvality může kontrolor označit konkrétní oblast výrobku nebo polotovaru za nekvalitní a uvést jako zmetek část, která bude odeslána na tzv. rework. Na opravářském pracovišti je vada přesně identifikována a tím bude minimalizován čas na opravu zmetků. Další novinkou je paralelní zpracování více zpráv z jednoho výrobního zařízení. V jednom okamžiku bude možné posílat do DCIxMES najednou více technologických dat, například teploty, počet vyráběných kusů, utahovací momenty nebo čekací časy. Používáte Quido? Pak určitě znáte i jeho omezení. Dříve bylo možné připojit pouze jedno zařízení Quido k jednomu stroji. V současném systému je možné připojit k jednomu Quido hned několik výrobních zařízení.

Zefektivnění práce s výtahovými zakladači a další novinky

Vylepšení se vztahuje také na zefektivnění práce s oběžnými vertikálními výtahovými zakladači typu páternoster. V nové verzi byla přidána funkcionalita na automatické vychystávání podle sekvenčního pořadí přímo na linku. Vzhledem k tomu, že většina našich zákazníků je z oblasti OEM, nesmí tato funkcionalita chybět v nové verzi DCIx. Dále bylo zavedeno současné zaskladňování a vyskladňování zboží v jednu chvíli a duální vychystávání. DCIx umí při vychystávání zboží z jedné police zároveň připravit druhou polici, která bude následovat. Operátoři skladu už nemusí čekat na přistavení další police. Vychystávání je plynulé a bez zbytečných zdržení. Posledním vylepšením je usnadnění výběru správného typu zboží pomocí laserového zaměřování pozic v jednotlivých policích zakladače. Nová verze produktu DCIx však přináší mnohem víc. Přidali jsme některé prvky pro usnadnění práce s kmenovými daty pro jejich pohodlnější zpracování, lepší třídění a přehled. Správně setříděná a relevantní data jsou úspěchem každého projektu. Pokud plánujete provoz výrobního zařízení minutu po minutě, oceníte okamžitou e-mailovou notifikaci při výpadku spojení mezi DCIx a výrobním strojem, který komunikuje přes OPC server. Vyhledávat v dokumentaci nyní můžete pomocí fulltextu jednoduše a snadno. Zároveň se přesouváme do oblak. DCIxPortal si můžete objednat i jako cloudovou službu.