BlueBorne – modrá hrozba pro každého

Alibaba má své zboží v hale o rozloze 69 tisíc metrů čtverečních
27.9.2017
DAKO-CZ brzdí vozy metra v Bangkoku
4.10.2017

Světem mobilních technologií před několika týdny otřásla informace o bezpečnostním problému BlueBorne, odhaleném izraelskou společností Armis. Jde o skupinu potenciálních zranitelností technologie Bluetooth, které umožňují možnému útočníkovi ovládnutí téměř jakéhokoliv zařízení. Ohroženy jsou tak nejenom prakticky veškerá zařízení na platformě Android (mobilní telefony, tablety a další), ale také výrobky firmy Apple a dokonce i počítače s OS Windows a Linux. Mezi jedny z mála nezasažených přístrojů patří telefony Blackberry s vlastním operačním systémem OS 10.

Díky tomu, že Android se již silně prosazuje i do Enterprise sféry, jsou touto hrozbou ohrožena i Enterprise zařízení. Americký výrobce Zebra, který je v adopci operačního systému Android nejdál, se k výzvě postavil čelem a připravil obratem aktualizace pro valnou většinu dostupných zařízení a v rámci svého programu Lifeguard for Android i pro ta, která již nejsou oficiálně podporována. Lifeguard for Android je služba společnosti Zebra, která rozšiřuje pokrytí bezpečnostními aktualizacemi nad rámec standardní doby tří let poskytované Googlem. Se službou Lifeguard, dostupnou v rámci servisního balíčku, jsou uživatelé mobilních terminálů a tabletů Zebra zabezpečeni minimálně po dobu pěti let, v případě potřeby i déle.

Společnost Aimtec bere bezpečnost velmi vážné a v souvislosti se vzrůstajícím použitím IT technologií a neustálým zvyšováním jejich konektivity doporučuje aktualizovat systémy vždy co nejdříve. Bezpečnostní záplaty představují základní úroveň ochrany před útoky, které mohou ohrozit nejen provoz zařízení, ale také výkon celého podnikání. Další informace o bezpečnostním problému BlueBorne zde.