Vidí počítače? Dnes již ano!

DHL používá chytré brýle
31.8.2017
Vagony do Finska dodá dcera Škoda Transportation
1.9.2017

Téměř každá logistická společnost bojuje s využitím přepravních kapacit. Některé statistiky uvádějí, že nákladní automobily nevyužívají v průměru až 30 % kapacity a přepravují jenom vzduch. Jak tomu předejít? Jednou z možností je nasadit tzv. dimensioning – měření rozměru balíků.

Neefektivní využití prostoru nákladního automobilu nebo dodávky často vychází z toho, že dopředu není znám rozměr boxů, které je potřeba naložit. Ruční přeměřování je pomalé a často i procesně nemožné, technologie však přicházejí s novou alternativou. Počítače se naučily vnímat prostor a na základě nově získaných informací umožňují provést automatické, rychlé a přesné přeměření každého boxu a palety, které mají být naloženy. Jedním z prvních masově dostupných zařízení je AutoCube od globálního výrobce Honeywell. Společnost Aimtec se stala jedním z mála autorizovaným prodejců na českém trhu.

Informace z 3D kamery jsou automaticky přenášeny do informačních systémů v reálném čase, a díky tomu je možné zajistit podklady pro algoritmy výpočtu optimální nakládky, nebo jenom navigovat operátora, kam má umístit daný box. V současné době je již připravena integrace 3D kamer Honeywell AutoCube na WMS systémy společnosti Aimtec – DCIxWMS a SappyWMS. Prvotní testování ukazují vysokou spolehlivost a rychlost měření u pravidelných objektů typu papírové krabice, odhalují ale také předem známé limity daného zařízení – například lesklé balicí fólie.

Očekáváme bouřlivý a rychlý vývoj této technologie, který v krátké době odstraní všechny majoritní problémy. Pokud máte zájem nechat si nezávazně a zdarma předvést, jak vypadá systém měření, kontaktujte Aimtec.