V Německu dojde k ukončení ISDN. Zajistěte si migraci na novější EDI

Peugeot-Citroën (PSA) kupuje Opel
6.3.2017
DM drogerie stěhuje distribuční centrum z Německa do Čech
7.3.2017

Pro firmy pohybující se ve světě automobilového průmyslu nastane změna v komunikačních standardech pro digitální přenos dat. K 31. prosinci 2018 dojde v Německuukončení provozu ISDN sítě. Pro velké množství firem to znamená vyřešit otázku přechodu na podporovaný protokol nebo nový EDI software. Společnost AIMTEC nabízí EDI formou služby, která zvládá moderní, technologicky vyspělé komunikační protokoly, například AS2, OFTP2 nebo VAN. Přesun na nové EDI je rychlé, nákladově efektivní a bez nutnosti zásahů do infrastruktury.

ŠKODA AUTO ukončí komunikaci přes ISDN ke konci června 2017

Na konci roku 2018 bude v Německu ukončena komunikace přes síť ISDN fungující na protokolu OFTP1. Tato síť je technologicky zastaralá a přenos dat je nákladný a pomalý. V Německu ji v současnosti využívá až 300 tisíc společností. Především automobilky a také někteří dodavatelé do automobilového průmyslu budou jedni z prvních, kteří budou ukončovat přenos dat přes ISDN. S výrobcem automobilů ŠKODA AUTO bude možné tímto způsobem komunikovat pouze do konce června letošního roku. Proto je nutné, aby jejich dodavatelé prvního (tier I) a druhého (tier II) stupně včas zvážili přechod na nový systém.

ClouEDI zabezpečí rychlou migraci

Společnost AIMTEC nabízí produkt ClouEDI, který formou služby zajistí elektronickou výměnu dat přes všechny běžné standardy, jako jsou VDA, EDIFACT, ANSI X12 nebo speciální inhouse formáty pomocí protokolů OFTP2, AS2, https, VAN a dalších. Tým EDI specialistů zavede ClouEDI v rekordně krátkém čase a s minimální potřebou zásahu externího týmu zákazníka. Mimo jiné AIMTEC poskytuje EDI také formou on-premise nástrojem TradeSync Integration Manager. Více informací o všech výhodách produktu ClouEDI lze dohledat na www.clouedi.cz.

„Za více než dvacet let působení na trhu náš tým EDI specialistů realizoval stovky implementací a migrací, díky kterým si umíme poradit  prakticky s jakoukoliv výzvou,“ doplňuje Jan Stočes, ClouEDI Project Manager.