Přesné vychystávání pomocí Pick by Light

AIMTEC čerpal podněty pro inovace na celosvětové konferenci SAP TechEd 2016
27.2.2017
CTPark vznine v Polsku
2.3.2017

Pokročilá metoda vychystávání  Pick by Light, neboli Následuj světlo, není ničím novým. V poslední době ale v souvislosti s rozvojem informačních systémů a požadavků na kvalitu zažívá velký rozkvět. Vychystávání pomocí světelné navigace je vhodné především pro procesy, kde jeden operátor kompletuje sety konkrétního výrobky vždy na míru podle daného požadavku. Může jít například o různé části automobilů (dveřní výplně, nárazníky apod.), nebo také o příbalové informace či příslušenství k různým produktům (manuály, napájecí adaptéry, doplňkové montážní příslušenství a další).

Klíčové je nezaměňovat Pick by Light a Pick by Voice. Technologie jsou na první pohled rovnocenné, ve skutečnosti jsou zcela odlišné a vůbec si nekonkurují. Každá z nich se hodí pro zcela specifický typ procesu a tam, kde je vhodná navigace hlasem, je obvykle navigace světlem zcela nepřijatelná.

Společnost AIMTEC realizuje projekty Pick by Light založené na modulárním systému německé společnosti KBS. Široký sortiment různých modulů (liší se například počty tlačítek, velikost displejů a další) umožňuje pokrýt širokou škálu požadavků zákazníka. Vysoká kvalita je zaručena nejenom německou výrobou, ale také dlouhodobým testováním (potvrzovací tlačítko má garantovanou minimální životnost  jeden milion stisknutí apod.). Celý systém se také vyznačuje vysokou modularitou, kdy je možné jednotlivé prvky po regálu volně posouvat, a díky tomu lze pružně měnit rozložení vychystávacích pozic.

K řízení se využívá vlastní SW řešení DCIx, které je připravenou konfigurovatelnou aplikací umožňující napojení na velké množství zákaznických ERP systémů. Díky vysoké flexibilitě je možné nasadit DCIx jak v základním režimu, kdy funguje v podstatě jako protokolový překladač mezi ERP a světly, tak jako plně samostatný WMS systém kompletně řídící proces vychystávání i doplňování daných pozic.