Zavedení Pick-by-Light v ASSA ABLOY

Společnost DHL otevřela 2 nové haly v Lipsku
13.10.2016
Prologis Park Teresin pronajala další prostory
18.10.2016

Společnost ASSA ABLOY požadovala zavést do závodu v Ostrově u Stříbra technologii Pick–by–Light. Obrátila se na poradenskou a technologickou společnost AIMTEC, která zařízení dodala během června 2016 s využitím svého partnera LogTech. Světelná navigace je integrována s váhami, které jsou součástí dodávky, a s celopodnikovým informačním systémem společnosti ASSA ABLOY. Cílem je redukce chyb operátorů skladů a snadnější vychystávání.

Technologie pro podporu vychystávání

Společnost ASSA ABLOY se svým závodem v Ostrově u Stříbra začala spolupracovat s dodavatelem technologických řešení, plzeňskou firmou AIMTEC. Ta jí ve spolupráci s partnerskou společností LogTech ze spolku SKLAD dodala technologii Pick–by–Light, která byla následně integrována s M3 Shopflor systémem společnosti ASSA ABLOY.

Technologie Pick–by–Light umožňuje operátorovi skladu získat informace pro vychystání dílů z příslušné přihrádky. U každé vychystávací pozice je instalován elektronický displej Pick–by–Light modul informující o položkách a objemech, které mají být připraveny. Při zahájení kompletace objednávky pomocí snímání čárového kódu se rozsvítí světlo na displeji nad konkrétní pozicí s množstvím, které má být vychystáno. Skladník odebere přesný počet položek podle údajů na displeji a signalizaci vypne. Díly jsou kompletovány do boxů, které jsou následně na kontrolním stanovišti váženy, aby se ověřilo, jestli obsahují potřebné množství. Součástí projektu je i dodávka vah. Projekt odstartoval na začátku května a jeho ukončení proběhlo na začátku července 2016.

„Společnost AIMTEC jsme si vybrali jako partnera z důvodu nadstandardní rychlosti dodávky, nalezení optimálního řešení a potenciálu pro budoucí spolupráci z důvodu komplexních znalostí o výrobě a logistice. Velký vliv také měla geografická blízkost dodavatele,“ dodává Jakub Hofmann, Unit Manager ASSA ABLOY.

Výhody nasazení řešení Pick-by-Light

Společně s řešením je poskytována i standardní podpora společnosti AIMTEC, ačkoliv provoz světel je bezúdržbový. Cílem zavedení technologie je eliminace chyb, vzrůst produktivity pracovníků skladu a rychlé zaškolení nových zaměstnanců. Společnost AIMTEC uskutečněním projektu potvrdila svou pozici nejen jako poskytovatele softwarových, ale i hardwarových požadavků.

ASSA ABLOY Entrance Systems, spol. s r.o.

Společnost ASSA ABLOY Entrance Systems je divizí skupiny ASSA ABLOY, světového výrobce a dodavatele vstupních systémů budov. Do portfolia výrobků patří průmyslová vrata, automatické dveře, rychloběžná vrata a nakládací technika.