LIPLASTEC zavádí DCIxWMS pro řízení skladů a materiálové logistiky

Geis má novou pobočku na Slovensku
15.7.2016
Implementace komplexního řešení ve výrobní firmě
21.7.2016

Liberecká společnost LIPLASTEC dodávající komponenty do klimatizačních a chladicích systémů pro výrobce automobilů se rozhodla zefektivnit výrobní logistiku pomocí systému DCIxWMS od společnosti AIMTEC. Řešení umožní detailní sledování pohybů ve skladech, dodržování pravidel FIFO a zavedení nového procesu cyklických inventur bez zastavení nebo omezení provozu skladu. Využitím skenerů se sníží chybovost pracovníků skladu.

DCIxWMS zajistí přesné informace o zásobách

Požadavkem společnosti LIPLASTEC bylo získání přesných a okamžitých informací o skladových zásobách a o pohybech manipulačních jednotek, nastavení procesu příjmu a výdeje materiálu a finálních výrobků ze skladu a dodržování pravidel FIFO při výdeji materiálu do výroby. Společnost chtěla zároveň zajistit okamžité informace o procesech kvality a o evidenci neshodných výrobků. Cílem bylo získat přehled všech zadržených a uvolněných balení kvalitou včetně identifikace pozice, kde se nalézají. Pro svůj implementační projekt nasazení systému pro řízení skladu a materiálové logistiky oslovila LIPLASTEC jako partnera společnost AIMTEC, která firmě dodá svůj produkt DCIxWMS. Projekt odstartoval na začátku června a jeho konec je naplánován na konec září 2016.

Zavedení cyklických inventur

S novým projektem také společnost zavádí cyklické inventury, které neomezí provoz skladu a nezastaví příjmy a výdeje do inventarizované zóny. DCIxWMS takové inventury umí systémově podpořit. LIPLASTEC si společnost AIMTEC vybral díky kladným referencím od top světových dodavatelů z automobilového průmyslu a díky rychlosti zavedení systému řízení logistiky s plynulým navázáním na výrobní procesy. Zavést cyklické inventury chtěl zákazník již delší dobu, ale nyní má konečně nástroj, který je umožní bez jakéhokoliv omezení skladovacích procesů začít využívat.

On-line přehled a snížení chybovosti zaměstnanců

Přínosem zavedení bude on-line přehled o zásobách ve skladech, který byl hlavním požadavkem společnosti LIPLASTEC. Zároveň se sníží chybovost zaměstnanců za pomoci scannerů, které skladníkovi zobrazí úkoly a zkontrolují jejich provedení. DCIxWMS zamezí chybám z opakovaného naskenování a pomohou odstranit chyby plynoucí z opomenutí skenování. Společnost uspoří čas skladníků při manipulaci s materiálem nebo hotovými výrobky díky automatické navigaci pracovníků a jednoduchému ovládání. Řešení bude integrováno s ERP systémem CIGMA.

LIPLASTEC, s.r.o.

Japonská společnost LIPLASTEC vyrábí plastové komponenty do klimatizačních a chladičových systémů pro přední světové výrobce automobilů. Výrobní technologií je termoplastické lisování.