Důležitost EDI řešení

Využití řešení Asprova v okolních zemích
10.12.2013
Rozsáhlé logistické změny v rekordně krátkém čase
10.12.2013

EDI komunikace je v• dnešní době v •určité míře komoditou. To znamená, že se jedná o •standardní rozšířené řešení dostupné za výhodných podmínek. V• žádném případe to však nehovoří o• důležitosti EDI řešení. Vzhledem k •provázanosti dodavatelského řetězce se jedná o• jeden z• nejkritičtějších systémů. Rostoucí komplexita procesů a •jejich vzájemná provázanost na důležitosti EDI jen přidává.

Elektronickou výměnu dat (EDI) je možné definovat jako elektronickou výměnu obchodních a jiných dokumentu v podobě strukturovaných zpráv mezi dvěma nezávislými informačními systémy. Aimtec má v této oblasti dlouhodobé zkušenosti a své služby přizpůsobuje požadavkům trhu. Díky působení EDI specialistů na stovkách EDI projektu je Aimtec v dnešní době schopen podporovat většinu EDI systému, které jsou rozšířené v oblasti automotive.

Správa aplikací – Application maintenance

Aplikace je určena zákazníkům, kteří si vybudovali vlastní EDI infrastruktury a v současné době hledají partnera, který kompletně zajistí dohled nad jejich provozem. Aimtec poskytuje komplexní servis od technického monitoringu aplikací až po komunikaci s partnery a řešení požadavků podpory. Pro zákazníky zajišťuje první úroveň podpory s definovaným SLA (Service Level Agreement – Dohoda o dostupnosti služeb).

Mapovací služby – Mapping services

Mapovací služby jsou určeny zákazníkům, kteří aktuálně řeší implementaci nových EDI procesů a zpráv. Aimtec nabízí znalosti jak EDI formátů a požadavků jednotlivých automobilek, tak formátů, které využívají ERP systémy pro integraci EDI. Jsme schopni zkrátit čas a náklady potřebné na implementaci procesů, jako například NLK od Volkswagenu s využitím Global DELJIT a VDA4939 nebo implementace Selfbillingu na bázi Global Invoice VDA4938.

Platforma pro Automotive EDIaaS

EDI jako služba je také novinkou. Opět zde bylo čerpáno z dlouholetých zkušeností v oblasti automotive procesů a znalostí integrací s ERP systémy. Nejedná se tedy pouze o čistou výměnu EDI zpráv, ale o 100% EDI integraci s ERP systémem a to vše provozované v Cloudu. Zákazník splní EDI požadavky svých partneru, aniž by musel investovat do rozvoje vlastních systémů a lidí v této oblasti. Zákazník využívá výhod automatizovaného zpracování přímo ve svém ERP systému.

Platforma pro vlastní EDI – Bring your own EDI

Další novinkou je převod vlastní EDI infrastruktury do cloudové platformy. Je určena zákazníkům, pro které je EDI „black box“. Běžnou situací je historicky vybudovaná EDI infrastruktura, častokrát složená z několika různých EDI systémů. Migrace na nový EDI systém je investičně náročná, a tak se převod celé infrastruktury do správy Aimtecu stává zajímavou alternativou.

„Rozvoj tímto směrem, který řešení od Aimtec přináší nově pro obor automotive, je jistě správný. Je to již dlouho osvědčený recept zejména v retailu a logistice, kde je lídrem s obdobným principem fungování EDI řešení již druhou desítku let CCV Informační systémy. Jeho rešení EDI je poskytováno již dvanáct let právě formou služby a je posazeno do prostředí cloudové platformy konsolidačního centra EDI ORION. Jen před deseti lety slovíčko „cloud“ nebylo tak populární jako dnes a zákazníci zprvu nedůvěřivě pohlíželi na software, který nemají instalován na svém počítači,“ připomíná Petr Ondrášek ze serveru Edizone.cz.