Roll-out SAP ERP do Kalugy

AGC automotive plánuje rošířit výrobu
17.5.2010
Siemens hlásí růst výroby
24.5.2010

Společnost Aimtec zavádí SAP ERP v ruské pobočce německé firmy HP Pelzer. Po úspěšné implementaci podnikového informačního systému SAP ve výrobních závodech v Radčicích u Plzně, Nošovicích a Bratislavě přichází na řadu ruská Kaluga. Zde Aimtec nasadí komplexní informační systém s rozhraním na ruský software 1C. Specialitou řešení je navržení finančního modulu na ruské účetní zákony.

HP Pelzer Group s hlavním sídlem v německém Wittenu představuje největšího světového dodavatele akustických systémů v oblasti automotive. Společnost vyrábí vnitřní vybavení a obložení do osobních automobilů s ohledem na izolaci proti hluku a koberce do automobilů. Zákazníky jsou všichni významní výrobci osobních automobilů na světě. Pro české závody v Plzni, Žatci a Mladé Boleslavi je stěžejním odběratelem Škoda Auto. Koncern vlastní 37 výrobních závodů a 5 vývojových center v 18 zemích světa.

Aimtec míří se SAP ERP do Ruska

Poté co si společnost HP Pelzer otestovala svůj SAP core model po světě, bylo rozhodnuto zavést SAP ERP do nově vznikající pobočky koncernu v ruské Kaluze. Český dodavatel informačních systému, společnost Aimtec, byl vybrán po předchozích zkušenostech jako osvědčený implementační partner. Výroba v HP Pelzeru v Kaluze bude spuštěna na konci srpna 2010. Závod v Kaluze bude dodávat přímo do koncernu VW s cílovým počtem aut nad 100 tis. kusů ročně, z toho převážně pro modely VW Polo v počtu 80 tis. a Škoda Octavia 25 tis. Automobilka VW uplatňuje na ruském trhu systém CKD (Complete Knock Down), tzn. cílem je mít své dodavatele rozmístěné lokálně, aby byli schopni dodávat přímo na montážní linku.

Systém upravený na ruské účetní požadavky

Informační systém SAP implementovaný v HP Pelzeru v Kaluze bude obsahovat moduly SD, PP, MM, (WM), CO. Specialitou řešení je modul Finance (FI) nastavený pro ruské podmínky. Všechny výstupní dokumenty ze systému musí splňovat ruské legislativní požadavky. Projekt nasazení komplexního SAP ERP začal na začátku května 2010. Předpokládané datum přechodu do ostrého provozu je plánován na podzim letošního roku.