Bosch zásobuje výrobní linku v sekvenci

Hanil E-Hwa investuje na Slovensku
5.3.2010
Škoda v Kvasinách zavede směny navíc
12.3.2010

Společnost Robert Bosch, spol. s.r.o. v Českých Budějovicích bude zásobovat svoji výrobní linku v sekvenci. Vlastní řešení pro sekvencování DCI MySequence nasadí firma Aimtec. Hlavním přínosem tohoto projektu je úspora skladových prostor před linkou, snížení skladových zásob a minimalizace vzniku chyby při zásobování linky.

Stuttgartský koncern Robert Bosch GmbH zaujímá tradičně první místo mezi světovými dodavateli do automobilového průmyslu. V Českých Budějovicích byla založena dceřiná společnost Robert Bosch v roce 1992. Výrobní program tvoří čerpadlové nádržové moduly, sací moduly, víka hlav válců a elektronické plynové pedály. Odběrateli jsou významné evropské, japonské, asijské a jihoamerické automobilky, např. BMW, VW, Audi, Mazda, Mercedes, Honda, Nissan, Fiat, DaimlerChrysler.

Spojení leadrů

Budějovický závod Robert Bosch vyrábí speciální nádrže na Ad-Blue, která se u dieslových motorů vstřikuje do výfukových plynů. Nádrže jsou větších rozměrů, což vedlo k nedostatku skladovacích prostorů ve výrobě. Vedení společnosti se rozhodlo vyřešit tento současný stav sekvencováním výrobních dílů ze skladu materiálu k výrobní lince. Sklad materiálu je zásobovaný v režimu JIT (JustInTime), výrobní linka bude respektovat systém JIS (JustInSequence), který využívají již vnitřní procesy firmy Robert Bosch. Proces sekvencování dílů zajistí společnost Aimtec se svým řešením DCI MySequence.

Aimtec se svým specializovaným produktem umožňuje kromě interních sekvenčních procesů realizovat spolehlivé a včasné dodávky mezi Tier1 automobilovými dodavateli a finálními výrobci automobilů v režimu JIT. Aimtec se tak se svými zkušenostmi, které dokazují velká referenční jména, řadí mezi přední odborníky na logistické a výrobní procesy u dodavatelů do automobilového průmyslu.

DCI MySequence ve znamení přínosů

Očekávanými přínosy implementace DCI MySequence je umožnění nárůstu objemu výroby velkoobjemových dílů, snížení skladové zásoby a zmenšení skladové plochy. Hlavním cílem projektu je zabezpečení sekvenčního zásobování výroby, zvýšení spolehlivosti zásobování díky zautomatizování Kanbanové objednávky a zachování jednoduchosti tažného způsobu doplňování dílů na linku. Projekt nastavení sekvencování dílů na výrobní lince poběží čtyři měsíce s předpokládaným ukončením v červenci 2010.