Volvo zahájilo OFTP2 migrační projekt

Volvo zahájilo OFTP2 migrační projekt
13.11.2009
Hennlich investuje do vývojového centra
23.11.2009

Za základě rušení X.25 a ISDN se Volvo Group rozhodlo migrovat všechny EDI partnery využívající OFTP přes X.25 a ISDN na OFTP2 přes TCP/IP. Využití OFTP2 zajistí mimo jiné redukci nákladů a vyšší výkonnost zejména pro výměnu CAD dat. Volvo IT přestane podporovat X.25 koncem července 2010 a ISDN koncem roku 2010. Všichni EDI partneři využívající OFTP přes X25 nebo ISDN budou kontaktováni mailem s přesnými informacemi, jak postupovat při migraci.

Aimtec jako specialista na B2B integraci nabízí dvě řešení pro OFTP2 komunikaci. Jedním řešením je robustní EDI systém TradeSync Integration Manager, umožňující nejen OFTP2 komunikaci, ale také kompletní integraci veškerých EDI procesů. Dalším řešením je EndPoint Activator. Jedná se o štíhlý komunikační systém, který podporuje jak OFTP2, tak spoustu dalších standardních protokolů EDIINT AS1, AS2, atd. Oba systémy jsou od společnosti AXWAY.

Jak bude Volvo Group využívat OFTP2

Volvo bude využívat zabezpečení přenosu pomocí TLS (Transport Layer Security). Další možnosti, jako například šifrování, podpis a komprese dokumentů, skupina Volvo nebude podporovat. Volvo tímto rozhodnutí podporuje doporučení pro ODETTE ČR, které na svém říjnovém zasedání schválilo stejnou úroveň zabezpečení pro OFTP2.

Každý dodavatel musí mít SSL certifikát vydaný certifikační autoritou, kterou Volvo uznává. Seznam uznávaných certifikačních autorit a parametry pro OFTP2 komunikaci naleznete na www stránkách Volvo.