Neposlušné pastelky zkrotí informační systém

PSA podporuje rozvoj Faurecie
4.11.2009
Levný sedan ze Škody Auto
11.11.2009

Největší výrobce kancelářských a uměleckých potřeb ve střední a východní Evropě česká společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. bude řídit svůj expediční sklad pro zahraniční trhy pomocí Warehouse Management Systemu DCI MySite od plzeňské firmy Aimtec. Hlavním důvodem, proč se KOH-I-NOOR rozhodl pro tento informační systém, je zlepšení zákaznického servisu a úspora nákladů souvisejících s vychystáváním zboží.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. patří do skupiny KOH-I-NOOR holding a.s. Firma se pyšní dlouholetou tradicí. Již více jak 200 let nabízí rozmanité portfolio výrobků vysoké kvality – např. tužky, uhly, rudky, pastely, pastelky, křídy, olejové, temperové a vodové barvy, psací a rýsovací potřeby, pryže a celou řadu dalších pomůcek. 90% produkce je prodávána zákazníkům do více jak 70 zemí světa.

Aimtec jako klíčový partner pro logistiku

Právě v expedičním skladě určeném pro zahraniční trh potřebovala společnost podpořit procesy. Hlavní slovo při výběrovém řízení mělo vedení zahraničního obchodu, kde také vznikl požadavek změnit stávající situaci. Nakonec byla vybrána plzeňská společnost Aimtec, která působí na evropském trhu. Aimtec je pro KOH-I-NOOR klíčovým partnerem v oblasti logistiky. Warehouse Management System DCI MySite dodávaný touto společností je flexibilní produkt, jehož předností je rychlé nasazení na potřeby zákazníka a schopnost snadného přizpůsobení dalšímu rozšiřování ve velkých společnostech.

Cílem projektu je především zlepšení zákaznického servisu, tzn. odstranění chyb spojených s expedicí zboží, zaručení vychystávacích strategií dle pravidel FIFO a FEFO a bezchybná příprava mixovaných palet na úrovni balíčků a kusů. Dalšími oblastmi, ve kterých informační systém pomůže, je úspora a zjednodušení práce operátorů ve skladě, řízení úzkého místa před balicí linkou a v neposlední řadě snížení celkového stavu zásob. Nový WMS bude integrován na současný podnikový informační systém K2.

DCI MySite = pružný systém

Projekt implementace WMS běží od listopadu 2009 a očekávaný produktivní provoz je naplánován od 1. února 2010. Na počátku roku 2010 bude následovat projekt řízení distribučního skladu v Senci na Slovensku, dále bude informační systém rozšiřován do skladu v Pelhřimově, který představuje centrální expediční sklad v České republice. V budoucnu se plánuje nasazení systému rovněž pro výrobní závody v Bulharsku a Číně, na základě něhož by měly být provozy schopny odesílat zboží se zákaznickými etiketami. Dalším z projektů je podpora elektronické komunikace s velkými odběrateli pomocí elektronické výměny zpráv (EDI).