DCI MySite krotí rozpracovanou výrobu

Rozšiřování průmyslového parku v Horních Počernicích
27.10.2009
Škoda brzdí výrobu
30.10.2009

AKT plastikářská technologie Čechy, spol. s r.o. bude využívat pro evidenci rozpracované výroby řešení DCI MySite od firmy Aimtec, významného dodavatele v oblasti IT systémů. Specializovaný produkt pro řízení a správu skladů DCI MySite poskytne detailní přehled o rozpracované výrobě, identifikuje umístění zakázky a umožní rychlejší a kvalitnější inventury.

Jablonecký závod AKT je dceřinou společností německé matky AKT altmärker Kunststoff-Technik GmbH v Gardelegenu. Mateřská firma má kromě pobočky v České republice zastoupení také ve Španělsku a Mexiku. Hlavní činností je výroba interiérových plastových dílů do osobních automobilů, např. konzole, přihrádky na rukavice, plastové kryty motorů, nebo ofukovače. Zákazníky tvoří převážně přední světové automobilky – VW, Audi, Škoda Auto, Opel, Volvo, Seat, dodavatelé do automotive – Johnson Controls. Důležitým zákazníkem je Miele technika s.r.o., známa pro své kvalitní domácí spotřebiče.

DCI MySite – systém postavený na zkušenostech

Společnost AKT neměla ve svém stávajícím podnikovém informačním systému oporu pro jednoduchou a přesnou evidenci rozpracované výroby a přesunů mezi dvěma sklady firmy přímo v Jablonci nad Nisou. Tento stav v kombinaci s „papírovým” odváděním výroby, kdy je obtížné kontrolovat, zda papírové výkazy souhlasí se skutečnou výrobou, byl příčinou, proč systém vykazoval značné rozdíly oproti reálnému stavu. Z těchto důvodů AKT hledala takový systém pro skladové hospodářství, který by byl schopen zajistit plynulý čitelný tok výroby bez jejího přerušení.

Požadavky vedení nejlépe splňoval systém pro řízení logistiky DCI MySite od plzeňské společnosti Aimtec a.s., která na základě svých dlouholetých zkušeností a investic do vývoje tohoto vlastního řešení garantuje splnění stanovených cílů. Hlavními cíli v tomto projektu jsou přesná evidence skladových zásob rozpracované výroby a identifikace skladové pozice pomocí technologie čárových kódů. Dalším přínosem je provádění rychlých inventur všech skladových zásob.

DCI MySite – pružné rozšiřitelné řešení

V průběhu září letošního roku proběhla analýza, která měla za úkol jasně definovat, co bude nasazený Warehouse Management System podporovat. Projekt implementace odstartoval na začátku října. Ostrý start je plánován na první lednový den 2010.