1.2.2018

Migrujeme ClouEDI. Do Amazonu

Po dlouhém a pečlivém vybírání jsme se rozhodli pro využití datacentra Amazon Web Services (AWS) ve Frankfurtu, které je od listopadu novým domovem ClouEDI.
24.1.2018

Konec ISDN linky se blíží. Jste připraveni?

Pravděpodobně již víte, že Deutsche Telekom ukončí k 31.prosinci 2018 provoz ISDN sítě. Ale dokážete si představit, jak budete nadále komunikovat se svými partnery pomocí EDI bez ISDN?
3.1.2018

A jakou integrační strategii má vaše výrobní firma?

Mnoho výrobních firem již dlouhodobě vyvíjí aktivity patřící do kategorie digitalizace. V minulosti investovaly do výrobních zařízení a skladů, které jsou už dnes běžně řízeny pokročilým softwarem.
28.12.2017

Automatizace a HW technologie v logistice. Viditelná část digitální transformace

V minulém čísle našeho časopisu jsme psali o digitální transformaci, procesech, lidech a změně podnikatelských modelů. Nyní se můžeme zaměřit na zdánlivě lehčí téma – automatizaci a nové hardwarové technologie v logistice, které mají jednu příjemnou vlastnost. Můžete si na ně sáhnout, alespoň na část. 
25.12.2017

Sekvencování je trendem současnosti. A co budoucnost?

S každým novým modelem roste počet dodavatelů a dílů, které se dodávají v sekvenci k montážní lince finálním výrobcům aut. Na vině je rostoucí variabilita vozů a větší komplexnost dílů. V automobilech neustále přibývá elektroniky a množství aktivních bezpečnostních dílů. Co z toho plyne pro dodavatele?
30.11.2017

Specifika dodávek do Jaguar Land Rover (JLR)

Na Slovensku vzniká nový závod JLR. Jde o jednu z největších zahraničních investic v novodobé historii země. Nás zajímá, jaké bude mít požadavky na své dodavatele. Kromě různých manuálů a průvodců nám poslouží požadavky, které řeší a kontroluje logistický audit.
15.11.2017

Žijeme v době akcelerující změny, tvrdí Milan Zelený

Nemohli jste se zúčastnit zářijové konference Trendy automobilové logistiky (TAL)? Nebo jste na akci byli a chcete si připomenout zásadní myšlenky, které zde zazněly?
15.6.2017

Be Digital. Faster.

České hospodářství je z velké části nasměrováno na německý trh, přičemž Česko se v minulém roce vůbec poprvé dostalo do desítky nejvýznamnějších obchodních partnerů Německa. I…
15.6.2017

Budoucnost plánování z pohledu Průmyslu 4.0

Výrobní společnosti se z pohledu implementace informačních systémů v současnosti dělí na dvě základní skupiny. První nasazují otestovaná řešení, která mají jasný začátek, konec, cíl a…
15.6.2017

Sonar Logistics Concept: Revoluce v řízení dodavatelského řetězce

Digitalizace, digitalizace, digitalizace. Slyšíme to ze všech stran. Téměř každá firma má experta na Průmysl 4.0 a digitalizaci a vymýšlí a realizuje projekty. Kde je…