7.6.2018

Nebalte hotové výrobky dvakrát a dostaňte sklad zákaznických obalů pod kontrolu

Také se potýkáte se situací, kdy ve firmě dojde zásoba zákaznických obalů a výroba musí produkty balit do interních obalů  a následně před expedicí zákazníkovi provádět přebalování?
31.5.2018

Řízení poloautomatických zakladačů přímo z WMS

Vybavujete své sklady poloautomatickými zakladači VNA? Řešíte, jakým softwarem s vozíky komunikovat a jak je řídit?
26.5.2018

Evidence sériových čísel odeslaného zboží pro vás i pro zákazníky

Potřebujete pro zpětnou dohledatelnost evidovat, ke kterému zákazníkovi byla expedována manipulační jednotka s konkrétním sériovým číslem?
22.5.2018

Řízení projektů v pěti časových pásmech

„Budeme mít projekt v Číně!“ To může v první chvíli vyvolat velkou radost, ale když se má sejít projektový tým, ve kterém jsou vedoucí závodu v Asii, jeho nadřízený z USA a další kolegové z Evropy, může to znamenat také obrovskou výzvu. Na kdy naplánovat telekonferenci? A proč si zákazník nechce jen zavolat?
5.5.2018

Jednodušší vychystávání u vertikálních skladových systémů

U vertikálních skladových systémů (Kardex Remstar) bylo doposud možné použít Pick by Light světla nebo integrované LED diody separátně. Zatímco integrované diody indikovaly pozici, ze které má operátor zboží vychystat, Pick by Light zobrazovalo množství k vychystání a sloužilo k potvrzení vychystání.
26.4.2018

Jak zamezit duplikování změn při práci více plánovačů na jednom modelu?

Nová funkcionalita systému Asprova umožňuje pracovat na stejném plánu výroby více zaměstnancům najednou
20.4.2018

Evidence neprocleného zboží bez nutnosti zvláštního skladu

Systém DCIx umožňuje v rámci jedné manipulační jednotky nebo pozice evidovat, jaké množství z dané entity je nebo není proclené. Záznam o příjmu zboží a jeho proclení je uchováván v systému v detailní historii transakcí.
8.4.2018

Kolik pracovníků potřebujeme? A co se stane, když je neseženeme?

Plánování personálu je nelehký úkol pro plánovače. Aby zajistili plynulost výroby při sezónních výkyvech, často využívají agenturní zaměstnance. Do výrobního plánování tak vstupuje další neznámá. Jak zjednodušit proces nabírání agenturních zaměstnanců a plánování směn?
28.3.2018

Inventura pouze těch pozic, u kterých došlo k pohybu

Doposud byly do inventury v DCIx vždy zahrnuty všechny skladové pozice vybrané zóny pro inventarizaci. Inventarizace pozic, na kterých za uplynulé období nedošlo k žádnému skladovému pohybu, však není nezbytně nutná. Operátoři na nich nemusí zbytečně trávit drahocenný čas.
27.3.2018

Odlišnosti implementace softwaru na čtyřech kontinentech

Jak se od sebe liší implementace softwaru v Evropě a v Asii? Co musejí umět systémy a co lidé, kteří se o něj starají? S dodáním softwarového řešení na čtyři různé kontinenty mají své zkušenosti naši kolegové z divize Asprova. Pokročilý systém plánování v současné době implementují pro zákazníka z oboru potravinářství v Evropě, Americe a Asii, v plánu je i Austrálie.