25.7.2018

Máme také svou vlastní digitální továrnu

Digital Factory nemusí znamenat jen příklady zavádění Průmyslu 4.0 do výrobních a logistických firem. Svou digitální továrnu máme i my…
11.7.2018

Principy štíhlé výroby aplikované na balicí lince

Na našem území není mnoho firem, které by úspěšně přestály společenské změny posledních sta let bez velkých výkyvů. Výjimkou je ale švédská SKF. Své obchodní a později i výrobní zastoupení měla na našem území už za první republiky a úspěšnou historii píše i dnes.
27.6.2018

První krok na cestě k Průmyslu 4.0 v DAIHO

DAIHO v České republice vyrábí plastové výlisky pro průmyslové využití. Výrobky z liberecké továrny DAIHO Schenk, kterými jsou popelníky nebo držáky kelímků, najdete v automobilech Audi, BMW, VW a Mercedes.
15.5.2018

Co mají společného Mercedes, lyžařské hůlky a lidský mozek?

Možná vás napadla dovolená – řidič nakládá lyže a hůlky do auta a odjíždí vstříc sjezdovce. To je jedna ze správných odpovědí. Ale taky je možná druhá: části osobních automobilů Daimler i lyžařské hůlky vznikají zásluhou systému DCIx. A ten lidský mozek? O něm později.
8.5.2018

Aimtec zdigitalizoval pohyb zboží ve skladu německého multikanálového knihkupce Weltbild

Moderní mobilní terminály Zebra TC51 na platformě Android, vysoce odolné skenery DS3678 pro čtení na dlouhé vzdálenosti nebo například kapesní snímače CS4070 určené pro pickery dodala společnost Aimtec novému distribučnímu centru společnosti Weltbild.
27.4.2018

Jak na kontrolu kvality v SAP

Používáte SAP? Máte u vás ve firmě na starosti reklamace, tvorbu akčních plánů, vyhodnocujete zmetkovitost a potřebujete řídit dodavatele? Nebo řešíte, že přijmete nápravná opatření, ale ztrácíte přehled o tom, která byla vyřízena a jak dlouho to trvalo?
25.2.2018

Odolá dešti, prachu i horku. A ještě vám usnadní práci

Nový mobilní počítač TC20 od Zebra Technologies lze na první pohled zaměnit s chytrým telefonem. Je to ale firemní pomocník, který zjednoduší skladování a inventarizaci ve vašich skladech, nebo i sběr dat v terénu.
13.1.2018

DCIxMES sleduje detailní informace z výroby polotovarů hliníkových hlav motorů

Společnost Starcam, dodavatel polotovarů hliníkových hlav motorů do automobilky Daimler, podpořila výrobu systémem DCIxMES od Aimtecu. Řešení je napojeno na stroje přes PLC s využitím OPC serveru. Systém pokrývá celý výrobní proces. Podporuje procesy příjmů a výdejů sypkých materiálů a hliníku.
30.12.2017

Sledujte trasy skladníků a lokalizujte objekty v reálném čase

Kde vězí Petr s tou ještěrkou? Kam jsi zaskladnila paletu, ve které jsou díly pro zakázku do Daimleru? Pokud řešíte podobné typy otázek, seznamte se s Location Based Services. S pomocí různých technologií, kterými jsou Bluetooth Low Energy nebo RTLS – UWB, můžete sledovat a digitalizovat téměř jakýkoliv pohyb.
22.12.2017

Aimtec zajišťuje kompletní EDI služby a support ve společnosti Dana Italia S.r.l.

Dana Italia S.r.l. je dodavatelem první úrovně s celosvětovou působností. Vyrábí pohony a pohybové mechanismy pro stroje a zařízení používané v aplikacích mimo silniční dopravu.