Články

22.1.2019

Využijte potenciál LBS naplno

GPS navigace do budov nevidí. LBS ale ano! A proto si doslova říká o využití pro indoor navigaci pro manipulační techniku. Využívejte kapacity své flotily naplno. LBS nejen najde optimální trasu na základě fronty práce, ale také ji upraví podle aktuálních informací, například podle toho, že v uličce je už jiný vozík.
7.1.2019

AIMagazine 32

Stáhnout AIMagazine 32   Sledují vás! Pozorně se rozhlédněte, neschovává se někdo za květináčem? Nejde někdo kousek za vámi cestou…
11.12.2018

Na vzdálenosti záleží. Která technologie je ta pravá?

Polohu v prostoru lze určovat několika způsoby. Od toho nejjednoduššího, zároveň ale méně přesného, kdy zjišťujeme pouze přítomnost sledovaného předmětu v okruhu přístupového bodu, po sofistikovanější způsoby, jako je například TDoA (Time Difference of Arrival), kdy na principu triangulace a zachytávání signálů ve více bodech vypočteme polohu předmětu.
25.10.2018

Porušili jste zákaz vstupu

Představte si halu, kde skladníci nemusejí skenovat pozici na regálech nebo kde se vysokozdvižné vozíky vyhýbají frekventovaným místům, aby nemusely čekat a dávat přednost ostatním. Představte si svět, kde budou lidé upozorněni pokaždé, když vstoupí do nebezpečné zóny, třeba do prostoru s roboty.
3.8.2018

Digitalizace je o lidech

Ve výrobních a logistických společnostech ulehčuje digitalizace námahu a umožňuje lidem dělat specializovanější práci. Za všemi systémy, automatizacemi, nastavováním, programováním a vytvářením procesů, o kterých je v AIMagazinu řeč, vždycky najdete člověka.
25.7.2018

Máme také svou vlastní digitální továrnu

Digital Factory nemusí znamenat jen příklady zavádění Průmyslu 4.0 do výrobních a logistických firem. Svou digitální továrnu máme i my…
19.7.2018

Digital Factory: Překážka nebo výhra?

Digitalizace se dá pojmout docela jednoduše a může přinést výhody. Dá se ale pojmout taky celkem složitě, a pak to může být právě „pain“. Vnímáme, že pro spoustu našich zákazníků a dalších společností je digitalizace výzva, ale zároveň komplikovaná věc; pro některé i zdroj frustrace, protože nevědí, jak ji uchopit.
16.7.2018

Nejen chytře vyrábět, ale i plánovat

Digitální továrna neznamená jen sběr dat o výrobních a logistických procesech, ale také jejich řízení. A řídit se nedá bez…
11.7.2018

Principy štíhlé výroby aplikované na balicí lince

Na našem území není mnoho firem, které by úspěšně přestály společenské změny posledních sta let bez velkých výkyvů. Výjimkou je ale švédská SKF. Své obchodní a později i výrobní zastoupení měla na našem území už za první republiky a úspěšnou historii píše i dnes.
9.7.2018

AIMagazine 31

Stáhnout AIMagazine 31 léto/podzim 2018 Známý výrok „Situace na bojišti se mění každým okamžikem“ platí i v průmyslu při boji…