Články

15.5.2018

Co mají společného Mercedes, lyžařské hůlky a lidský mozek?

Možná vás napadla dovolená – řidič nakládá lyže a hůlky do auta a odjíždí vstříc sjezdovce. To je jedna ze správných odpovědí. Ale taky je možná druhá: části osobních automobilů Daimler i lyžařské hůlky vznikají zásluhou systému DCIx. A ten lidský mozek? O něm později.
8.5.2018

Aimtec zdigitalizoval pohyb zboží ve skladu německého multikanálového knihkupce Weltbild

Moderní mobilní terminály Zebra TC51 na platformě Android, vysoce odolné skenery DS3678 pro čtení na dlouhé vzdálenosti nebo například kapesní snímače CS4070 určené pro pickery dodala společnost Aimtec novému distribučnímu centru společnosti Weltbild.
5.5.2018

Jednodušší vychystávání u vertikálních skladových systémů

U vertikálních skladových systémů (Kardex Remstar) bylo doposud možné použít Pick by Light světla nebo integrované LED diody separátně. Zatímco integrované diody indikovaly pozici, ze které má operátor zboží vychystat, Pick by Light zobrazovalo množství k vychystání a sloužilo k potvrzení vychystání.
27.4.2018

Jak na kontrolu kvality v SAP

Používáte SAP? Máte u vás ve firmě na starosti reklamace, tvorbu akčních plánů, vyhodnocujete zmetkovitost a potřebujete řídit dodavatele? Nebo řešíte, že přijmete nápravná opatření, ale ztrácíte přehled o tom, která byla vyřízena a jak dlouho to trvalo?
26.4.2018

Jak zamezit duplikování změn při práci více plánovačů na jednom modelu?

Nová funkcionalita systému Asprova umožňuje pracovat na stejném plánu výroby více zaměstnancům najednou
20.4.2018

Evidence neprocleného zboží bez nutnosti zvláštního skladu

Systém DCIx umožňuje v rámci jedné manipulační jednotky nebo pozice evidovat, jaké množství z dané entity je nebo není proclené. Záznam o příjmu zboží a jeho proclení je uchováván v systému v detailní historii transakcí.
8.4.2018

Kolik pracovníků potřebujeme? A co se stane, když je neseženeme?

Plánování personálu je nelehký úkol pro plánovače. Aby zajistili plynulost výroby při sezónních výkyvech, často využívají agenturní zaměstnance. Do výrobního plánování tak vstupuje další neznámá. Jak zjednodušit proces nabírání agenturních zaměstnanců a plánování směn?
28.3.2018

Inventura pouze těch pozic, u kterých došlo k pohybu

Doposud byly do inventury v DCIx vždy zahrnuty všechny skladové pozice vybrané zóny pro inventarizaci. Inventarizace pozic, na kterých za uplynulé období nedošlo k žádnému skladovému pohybu, však není nezbytně nutná. Operátoři na nich nemusí zbytečně trávit drahocenný čas.
27.3.2018

Odlišnosti implementace softwaru na čtyřech kontinentech

Jak se od sebe liší implementace softwaru v Evropě a v Asii? Co musejí umět systémy a co lidé, kteří se o něj starají? S dodáním softwarového řešení na čtyři různé kontinenty mají své zkušenosti naši kolegové z divize Asprova. Pokročilý systém plánování v současné době implementují pro zákazníka z oboru potravinářství v Evropě, Americe a Asii, v plánu je i Austrálie.
22.3.2018

Německý SAM automotive plánuje nový závod na Slovensku

Nový závod na výrobu hliníkových dveřních lišt a střešních nosičů společnosti SAM automotive již letos začne vyrábět. Ve Velkém Krtíši […]