Digital Factory: Překážka nebo výhra?

Nejen chytře vyrábět, ale i plánovat
16.7.2018
Máme také svou vlastní digitální továrnu
25.7.2018

To je výzva pro mnoho firem už dávno před uvedením koncepce Průmysl 4.0. My se této otázce a možným odpovědím budeme věnovat na konferenci Trendy v automobilové logistice (TAL), která se koná 10. října v Plzni. Proč byste na akci měli přijet a v čem bude letošní 19. ročník jiný, jsme si povídali s Romanem Žákem, předsedou představenstva Aimtecu.

 

Proč je letošní téma The Digital Factory: Pain or Gain?

Digitalizace se dá pojmout docela jednoduše a může přinést výhody. Dá se ale pojmout taky celkem složitě, a pak to může být právě „pain“. Vnímáme, že pro spoustu našich zákazníků a dalších společností je digitalizace výzva, ale zároveň komplikovaná věc; pro některé i zdroj frustrace, protože nevědí, jak ji uchopit. Myslím, že celý proces se dá řešit pragmaticky a velice racionálně – stačí vybrat pilotní projekty a správný tým lidí, kteří změnu povedou. Digitalizace je totiž hlavně o lidech.

 

Co se lidé na TALu dozví? Proč by měli do Plzně přijet?

TAL není nastaven jako školení, nechceme tu sdělovat jednoznačné návody. Nezazní tedy jasné: „Pokud chcete digitalizovat, musíte udělat to a to.“ TAL je sada prezentací – příkladů z praxe a případových studií o tom, jak se dá digitalizace dělat a jaké jsou zkušenosti ostatních s jejím zaváděním. Chceme lidi navnadit, aby se změn nebáli a diskutovali o přínosech i nevýhodách mezi sebou i s řečníky.

Do shánění zajímavých řečníků, kteří dokážou ostatní zaujmout a přinést nové nápady, vkládáme velké úsilí. Prakticky hned po skončení jednoho ročníku začínáme pracovat na dalším. Chceme taky vytvořit příjemnou atmosféru celé akce, ať už během dne nebo večer. Letos poskytneme více prostoru pro vzájemné setkávání a diskuzi. Těším se i na večerní program a zpěvačku Tonyu Graves.

 

Komu je TAL určen?

Každý rok se konference zúčastní zhruba 180 návštěvníků především z oboru logistiky, jsou to zejména vedoucí výroby, ředitelé firem a samozřejmě IT zástupci. Jsme přeci jen IT firma. Vítán je každý, kdo má na starosti řízení procesů a chce se dozvědět, jak může digitalizace pomoci právě jeho firmě.

 

Kam se TAL za těch devatenáct let posunul?

Stal se mezinárodní konferencí. Z TALu se nám podařilo vytvořit česko-německou akci, každý rok pracujeme na zkvalitňování jejího programu a organizace. Pevně věřím, že i letos se nám podaří zprostředkovat obohacující a příjemný zážitek pro všechny zúčastněné.