Aimtec podporuje Nvias pro vzdělávání dětí a mládeže

Sledujte stav ClouEDI vždy a všude
25.7.2017
Rekordní výroba aut v ČR
27.7.2017

Náš bývalý kolega a vedoucí divize INTEGRACE,  Pavel König , se rozhodl jít vlastní cestou a založil projekt Nvias, který si klade za cíl dát dětem a mladým lidem prostor pro experimentování v oblasti programování a vývoje aplikací. Pavel se řídí heslem, že každý sen se dá proměnit ve skutečnost. A protože se pod tuto myšlenku můžeme v Aimtecu podepsat, budeme v rámci #AIMTEClab s Pavlem spolupracovat i nadále. Zároveň jsme mu poskytli finanční dar, který bude použit na rozvoj Programů pro tvůrce a jejich propagaci a šíření v rámci kraje a dalších lokací. Ambicí Nvias je dostat programy i za hranice České republiky – a my mu budeme držet palce. Programy pro tvůrce jsou postavené na moderních textologiích od klasických robotů, přes využití Minecraftu až po práci na bázi umělé inteligence, jakou je například hlasová asistentka Alexa.

„Tyto technologie a zacílení Programů pro vznik reálných produktů nám umožňují učit se principy tzv. Design Thinking, MVP – Minimum Viable Product a jiné,“ doplňuje  Pavel König, zakladatel organizace, tvůrce kreativních myšlenek a nositel vize Nvias.

Nvias, z. s.

Nvias je nezisková organizace propojující vzdělávání s podnikáním. Dětem a mladým lidem chce poskytovat prostor, ve kterém mohou experimentovat a učit se prací se skutečnými a úspěšnými produkty a aplikacemi. Programy pro kreativce vytvářejí přívětivé prostředí pro jejich tvůrčí činnost. Nvias nechce být spojena s konkrétním místem nebo městem. Vizí organizace je globální rozšiřování programů po celém světě.