SAINT-GOBAIN dodává okna v sekvenci pro AUDI

Leo Express koupí vlaky za půl miliardy korun
21.12.2016
Škoda Transportation dodá 49 tramvají do Helsinek
22.12.2016

Společnost Saint-Gobain Sekurit ve svém hořovickém závodě vyrábí automobilové zasklení pro top světové automobilky. Nyní nově dodává finální výrobky i v sekvencích, v režimu Perlenkette pro automobilku AUDI. Firma AIMTEC do provozu implementovala svůj produkt DCIxJIT/JIS, který zajistí přesné zpracování sekvenčních dodávek. Elektronickou výměnu dat umožní systém TradeSync Integration Manager. Produktivní provoz byl spuštěn v říjnu 2016 pro předsériovou výrobu. 

Bezchybné vychystání JIS dodávek

Společnost Saint-Gobain Sekurit s výrobním závodem v Hořovicích v České republice dodává top světovým automobilkám okna v režimu Just in Sequence (JIS). Dodávky jsou řízeny systémem DCIxJIT/JIS od společnosti AIMTEC, která ho sama vyvíjí. Hlavním požadavkem klíčového zákazníka, automobilky AUDI, je naprosto bezchybné vychystávání výrobků na její montážní linku, automatické zpracování JIS odvolávek, tisk sekvenčních a paletových etiket a dodacích listů a správné vygenerování a odeslání ASN.

„Řešení DCIxJIT/JIS jsme si vybrali, aby zajistilo bezchybné dodávky pro našeho zákazníka AUDI, který vyžaduje maximální spolehlivost a stoprocentní přesnost,“ doplňuje Martina Podskalská, Customer service manager ve společnosti Saint-Gobain Sekurit. „Protože jsme na něj dostali pozitivní reference, obrátili jsme se na společnosti AIMTEC, která nám svůj produkt naimplementovala s požadovanou rychlostí.“

EDI komunikace on-premise

Současně s implementací systému DCIxJIT/JIS požadovala firma Saint-Gobain Sekurit pokrytí EDI komunikace, která byla dosud zajišťována formou služby, a to nebylo pro AUDI akceptovatelné. Elektronickou výměnu dat vyřešila společnost AIMTEC produktem TradeSync Integration Manager, který poskytuje jako on-premise řešení.

Hlavním přínosem projektu je automatizovaný příjem a bezchybné zpracování JIS odvolávek, tisk dokumentů, vychystávání, expedice a zpětně i dopředně zajištěná sledovatelnost. Oba systémy DCIxJIT/JIS i TradeSync Integration Manager byly napojeny na podnikový systém SAP. Projekt začal na konci května a jeho produktivní provoz pro předsériovou výrobu byl spuštěn v říjnu 2016. Na začátku ledna 2017 bude zahájena sériová výroba.

Saint-Gobain Sekurit ČR spol. s r. o.

Společnost Saint-Gobain Sekurit se specializuje na výrobu laminovaných bezpečnostních automobilových skel. Převážnou část produkce tvoří čelní a zadní laminovaná skla a panoramatické střešní zasklení. Společnost zaměstnává 650 pracovníků. Hořovický závod patří pod mezinárodní skupinu Saint-Gobain, která navrhuje, vyrábí a distribuuje materiály a řešení, klíčové pro zajištění pohody lidí. S produkty společnosti se můžete potkat v každodenním životě na místech a situacích, jako jsou  budovy, doprava, infrastruktura a mnoho dalších oblastí průmyslové využitelnosti. Poskytují komfort, výkon a bezpečnost při zachování výzev spojených s udržitelnými budovami, efektivitou zdrojů a klimatickou změnou. Saint-Gobain je světový lídr v oblasti bydlení.  Podniká v 66 zemích s celkovým počtem 170 tisíc zaměstnanců. V roce 2015 dosáhl tržeb ve výši 39,6 miliard eur.