Podzimní setkání uživatelů přineslo novinky v DCIx

EDI bez EDI v dobách Průmyslové revoluce 4.0
30.11.2016
AIMTEC rozšiřuje partnerský program pro řešení DCIx
30.11.2016

Poslední říjnový týden se konal seminář zákazníků informačního systému DCIx od firmy AIMTEC. Kromě případových studií ze společností Eissmann, Adler, Futaba a TRCZ prezentovali zástupci pořadatele novinky v systému DCIx, včetně jeho budoucího vývoje.

Setkání se uskutečnilo 26. října v Plzni, v Moving Station – v rekonstruované budově, která je součástí vlakového nádraží. Seminář byl věnován informačnímu systému pro řízení logistiky a výroby. Jeho cílem bylo příjemně strávit společný čas a propojit zkušenosti a znalosti jednotlivých zákazníků napříč různými segmenty, od výrobních firem po distribuční. Přítomno bylo přes čtyřicet posluchačů z českých a zahraničních společností. Mezi účastníky byli také představitelé firem, kteří o pořízení systému DCIx teprve uvažují.

Od nastavování transakcí v DCIx po reálné implementace

Celodenní akce byla rozdělena do tří částí – praktické, business a společenské. Jan Brož ze společnosti AIMTEC v dopolední praktické části provedl přítomné nastavováním základních transakcí v systému DCIx. Šlo například o příjem materiálu na sklad, uvolnění kvalitou nebo výdej do výroby. Po obědě následovala business část, kterou odstartovalo úvodní slovo Víta Glasla z AIMTECu. První přednáška ze strany zákazníků zazněla od Susanne Weltz ze společnosti Eissmann Group Automotive. Hlavním tématem byla implementace MES systému u výrobce bezpečnostních dílů v automobilovém průmyslu na bázi principů Průmyslu 4.0. Zmíněny byly požadavky na DCIxMES systém a jeho postupná implementace a roll-out do závodů v Německu, na Slovensku, v Maďarsku, Číně, USA a v roce 2017 i v Mexiku. Martin Řehoř a Tomáš Funk ze společnosti Adler hovořili o využití nejmodernějších technologií v distribučním skladu textilu v Ostravě. Unikátností je propojení těchto částí ve funkční celek s inteligentním řízením pomocí systému DCIx, kdy je eliminována lidská práce. O komplexním MOM řešení v podobě nasazení DCIxWMS, DCIxMES a pokročilého plánování výroby s japonským systémem Asprova seznámil účastníky Radek Slanař ze společnosti Futaba v Havlíčkově Brodě. Závěr business bloku ze strany zákazníků patřil Františku Fingerovi z lovosického závodu TRCZ, který informoval o řízení logistického procesu od komunikace s dodavateli přes správu skladu až po expedici. K řízení pomáhá EDI řešení TradeSync Integration Manager, DCIxWMS a DCIxPortal.

O nové verzi 6.0 systému DCIx, Android aplikaci, přehledu jednotlivých modulů, včetně směřování DCIx do budoucna, referovali zástupci společnosti AIMTEC – Jan Brnka, Daniel Choc a Petr Stejskal. Posledně jmenovaný zmínil také uplatnění virtuální a rozšířené reality v průmyslovém prostředí. Akce byla ukončena společenských večerem v Plzeňském Prazdroji. Podle ohlasů účastníků byly získané informace a zkušenosti přínosné, proto by se příští rok opět rádi zúčastnili obdobného setkání.