Inteligentnější technologie pohánějí automobilový průmysl

AIMagazine 28
29.11.2016
API-led connectivity – klíč k úspěšné digitální transformaci
30.11.2016

Automobilový průmysl čelí enormním změnám. Inteligentní a propojená vozidla, větší rozmanitost tvarů, spotřebitelské preference, předpisy, makroekonomické síly a rozvíjející se trhy – to vše jsou faktory, které vytvářejí značný tlak na výrobce, jejich dodavatele, trh s náhradními díly a technologické společnosti.

Výrobci, aby udrželi krok s rostoucí poptávkou po propojeném, inteligentním a autonomním řízení automobilů, se začali obracet na netradiční dodavatele. Stejně jako se zvyšuje potřeba nabídnout široký rozsah konfigurací vozidel a splnit předpisy, musí se také dodavatelské řetězce stát nákladově efektivnějšími a schopnými hbitě reagovat na změny a přijímat je. To si vyžádá složitější výrobní procesy a požadavky na komponenty. U dodavatelů komponent a náhradních dílů to bude znamenat skladování velkého množství zásob – včetně křehkých a velmi cenných položek – a efektivní dodávky prostřednictvím několika dodavatelských kanálů.

Inteligentnější technologická řešení

Společnost Daimler Trucks hledala řešení, které by jí pomohlo zvýšit přesnost a produktivitu v distribučních centrech náhradních dílů nákladních automobilů v Severní Americe. Vybrala si společnost Voiteq, předního globálního dodavatele řešení s hlasovým řízením a Auto ID. Daimler čelil celé řadě provozních problémů. Vychystával například s papírem, štítky a spoustou skenování s opakovanými kroky. Voiteq implementoval řešení, které převádí příkazy na obrazovce ručního terminálu HHT (Hand-Held Terminal) na hlasové povely. Uživatelem vyslovené odpovědi převádí zpět do dat ve WMS. To mu umožňuje plně se věnovat přesné a pečlivé manipulaci se zbožím. Společnost Voiteq také připravila nové řešení s cílem snížit počet kroků při procesu vychystávání ze současných deseti na pouhých šest. Hlas se nyní používá v sedmi distribučních centrech společnosti Daimler Trucks při mnoha skladových procesech včetně příjmu, překládky, vychystávání, třídění, balení, zaskladnění a doplňování zásob. Instalace hlasu zvýšila produktivitu při vychystávání o více než deset procent a ve službě přímých dodávek o osmnáct procent. Výsledkem je zvýšená přesnost zpracování a dodávek.

Zefektivnění globálních činností

Společnost Voiteq implementovala řešení v řadě čelních podniků automobilového průmyslu, aby zdokonalila a zefektivnila jejich provozní procesy – například ve společnostech Porsche, Euro Car Parts, Trelleborg, Tristone Flowtech nebo Preh Group. Kromě hlasu zahrnují řešení společnosti Voiteq aplikace VoiceMan Connect a Voice-Man Scan, které podporují integraci hostitelských systémů se skenery, kamerami, dopravními systémy a automatizací. Německá pobočka společnosti Voiteq-SMILOG spolupracovala se společností Preh Group na zvýšení přesnosti a efektivity distribučních a výrobních činností podniků této skupiny v Mexiku, Číně, Portugalsku, Německu a USA. Globální skupina Preh se podílí na lepších možnostech připojení a zpracování informací ve vnitřní technologii automobilů. Úspěšně přešla z procesů založených na papírových podkladech na využívání mobilních skenerů čárového kódu ve skladových procesech a automatických skenovacích kamer při příjmu zboží. Společnost Porsche také nahradila starou technologii novými možnostmi skenování při příjmu, vychystávání a doplňování zboží ve skladech náhradních dílů v Austrálii, Číně, Brazílii a Německu.

Cesta vpřed

Dodavatelský řetězec je páteří rychle se měnícího automotive prostředí. Více společností v tomto odvětví bude potřebovat zrevidovat své strategické priority a usilovat o zdokonalení provozních schopností se záměrem dosáhnout cílů a udržet krok s trendy sektoru. Implementace inteligentnější technologie v dodavatelském řetězci bude hrát nezbytnou roli v dodávkách agilnějších a efektivnějších procesů. Výsledkem bude zvyšování produktivity, zlepšování přesnosti a zdokonalování zákaznických služeb, které budou pohánět podnik vpřed a snižovat jeho provozní náklady.