AIMTEC představil praktické uplatnění myšlenek digitalizace

Gebrüder Weiss otevírá osmou pobočku v Plzni
28.11.2016
AIMagazine 28
29.11.2016

Společnost AIMTEC byla partnerem mezioborového setkání firem, které pravidelně pořádá IHK Regensburg a Česko-německá obchodní a průmyslová komora. Setkání s podtitulem Výroba 4.0 – Od vize k realizaci se zúčastnilo přes padesát zástupců z českých a německých výrobních firem a dodavatelů do automobilového průmyslu.

Tentokrát se odpolední akce uskutečnila 21. září 2016 ve společnosti Alfmeier CZ v Plzni na Borských polích. V prostorech společnosti přivítal účastníky z Plzeňského kraje a Bavorska Richard Brunner z IHK Regensburg. Poté představil společnost v rámci celé skupiny jednatel Gerhard Möller. Alfmeier zaměstnává více než 500 lidí. Vyrábí komponenty pro fluidní systémy a seating comfort pro automobilový průmysl. Český výrobní závod je největší ze skupiny a v oblasti řízení logistických a výrobních procesů stojí na špičce celého koncernu. Na přednášku navázal Ota Koukolík ze stejné firmy, který hovořil o zavedení systému pro sběr provozních dat z výroby.

Fáze směřující k digitální transformaci firmy

Velký ohlas a diskuzi vzbudila přednáška Romana Žáka, předsedy představenstva společnosti AIMTEC, který prezentoval, jak přední dodavatel IT řešení v automotive prostředí vnímá vizi a myšlenky spjaté s iniciativou Průmysl 4.0. Hlavním bodem bylo přiblížení jednotlivých fází, které představují praktickou mapu k digitální transformaci firmy. Pomocí tohoto doporučení lze určit, na jaké úrovni se zákazník v různých podnikových oblastech momentálně nachází. Halka Kračmerová, vedoucí divize SAP ve společnosti AIMTEC, hovořila o úspěšném projektu změny zásobování výroby v plzeňském závodě firmy Alfmeier včetně nasazení pokročilého řešení řízení skladu, kvality a plánování výroby v SAP ERP. Tento model byl rovněž nasazen ve dvou závodech v Německu a v současné době probíhá implementace v čínské Šanghaji. Akce byla zakončena prohlídkou společnosti Alfmeier a následným neformálním networkingem účastníků spojeným s občerstvením.