Cloudová síť pro každého

AIMTEC publikoval první integrační řešení pro HCI v katalogu SAP App Center
28.6.2016
Sportisimo rozšíří své skladové prostory
1.7.2016

Očekává se, že v roce 2017 překročí počet zařízení připojených do počítačových sítí počet lidí na celé planetě. Raketový boom, který nastartoval teprve před několika lety, přináší stále nové výzvy pro každou organizaci, která chce využívat bezdrátové připojení a poskytovat ho, jak svým zaměstnancům pro běžné pracovní využití, tak i například návštěvám nebo třetím subjektům pro zabezpečené propojení s podnikovou sítí.

Bezdrátové sítě v souvislosti s tímto trendem prošly také náročným vývojem a v současné době startuje další evoluční krok, kdy se řízení sítě postupně z centrálního kontroléru přesouvá do cloudu. Společnost ZEBRA na tuto situaci zareagovala novým produktem Azara, který zjednodušuje nasazení WiFi pro každou organizaci a přináší vyšší pokročilé bezpečnostní funkce již od základních modelů.

Azara je cloudové řešení pro správu a zabezpečení bezdrátových sítí jakékoliv velikosti, které staví na osvědčené platformě ZEBRA WING5 a přístupových bodech řady AP75XX. Nabízí nejenom velmi jednoduché nastavení, ale možnost online správy a monitoringu veškerých zařízení. Další výhodou je také fakt, že uživatelský provoz je směřován pouze přes lokální síť, spojení s cloudem je využíváno pouze pro správu a monitoring.

Cloudové řešení tak přináší nejenom úsporu na nákladech za pořízení vlastního HW a SW, ale také možnost neomezeného škálování. Zákazník vždy platí pouze za to, co používá, a má možnost svoje využití služby kdykoliv změnit.

.