Komunikace s VW pomocí ClouEDI

Internet věcí – jedno z mnoha zajímavých témat konference SAP Forum 2015
3.12.2015
Jak plánovat lakovnu exteriérových plastových dílů pomocí pokročilého APS
3.12.2015

Mošnovský Plakor, který dodává do KIA, Hyundai a VW, se rozhodl najít vhodnější řešení pro EDI komunikaci, které nahradí jeho stávající systém. Vybral si ClouEDI od společnosti AIMTEC, které nabízí otevřenost dalším úpravám podle potřeb rostoucího výrobce.

Elektronická komunikace formou služby ve společnosti Plakor

Společnost Plakor využívala pro EDI komunikaci aplikaci webMethods. Zaměstnanec, který systém doposud spravoval, z firmy odešel. Plakor navíc rozšířil řadu svých zákazníků o další společnost. Kromě korejských výrobců osobních automobilů KIA a Hynudai začal dodávat německé automobilce VW. Vznikla tak potřeba seznámit se i s jiným logistickým konceptem a s rozdílnými komunikačními protokoly, které do té doby Plakor při dodávce nepoužíval. Zástupci společnosti se proto obrátili na plzeňský AIMTEC a společně došli ke shodě v podobě ClouEDI řešení, které přináší elektronickou komunikaci formou služby. ClouEDI je flexibilní, snadno a rychle implementovatelný a rozšiřitelný systém, který dokáže i v budoucnu korespondovat s potřebami zákazníka.

Projekt ClouEDI odstartoval první školní den a už od poloviny září mohl Plakor přijímat odvolávky od VW ve formátu Global DELFOR. Plakor však používá specifický korejský ERP systém od mateřské společnosti bez standardního API, proto bylo jako rozhraní zvoleno Odette Autogration XML standard. První avíza o dodávce (ASN) ve formátu VDA4987 Global DESADV byla odesílána v listopadu, kdy byl zároveň nasazen TSB generátor. Tato aplikace slouží ke generování a následnému tisku papírových dodacích listů dle VDA 4939, které je závazné pro všechny dodavatele koncernu VW. Self-billing faktura přijde následně ve formátu Global INVOIC VDA4938. V dalším kroku se plánuje napojení zákazníků KIA a Hyundai.