Nové tablety pro výrobu a logistiku

Dva milióny problémových motorů firmy Volkswagen pochází z Maďarska
29.9.2015
Vzpruha pro automobilky v podobě snížení daně v Číně
30.9.2015

Apple a Android dominují poli tabletů pro běžné uživatele a občas se podívají také do výrobní haly nebo skladu. Společnosti však při jejich zvažovaném použití naráží na nedostatky, ať už fyzické, týkající se především odolnosti vůči poškození a okolním vlivům, tak i softwarové, kdy běžná zařízení často neposkytují potřebné funkce a očekávanou bezpečnost při práci s firemními daty.

Na vzrůstající poptávku po tabletu, který by spojoval oba světy, a v pohledném balení dodával průmyslové funkce, zareagovala společnost Zebra a představila zcela nový model ET50/55. Tablet s úhlopříčkou displeje 8“ nebo 10“ poskytuje v úhledném kabátě veškeré vlastnosti, které podniky očekávají od průmyslových zařízení. Jedná se především o vysokou odolnost (možnost pádu až z 1,8m na beton, vysoký rozsah pracovních teplot a odolnost vůči prachu a dešti), snadnou použitelnost na přímém slunci a optimalizaci displeje na použití i v rukavicích. Po SW stránce přináší novinka možnost volby OS mezi Windows 8.1 (s možností upgradu na Windows 10 v budoucnu) a Android 5.1. Zároveň je také v nabídce široké množství příslušenství, jako např. ochranné kryty, přídavné baterie nebo externí skener čárového kódu.

Horkou novinku se chystá společnost AIMTEC otestovat co nejdříve a zároveň také nabídnout jako zajímavou alternativu ke klasickým mobilním terminálům pro použití se systémy DCIx či Sappy. Uvažovanou cílovou skupinou jsou například vedoucí skladu či směnoví mistři, kteří obvykle potřebují být neustále v pohybu, ale zároveň mít maximální přístup k datům kdekoliv.