Sběr dat z výroby díky řešení SappyMES

FM Logistic expanduje v parku P3 Piotrków
5.5.2015
Provoz na letišti v Šanghaji bude hlídat systém z Pardubic
6.5.2015

Jediná česká pobočka německé společnosti Amphenol – Tuchel Electronics GmbH, vyrábějící konektory a kabelové svazky pro OEM, jako John Deere, Siemens, Philips nebo NSN bude nově získávat přehled o výrobě díky systému SappyMES. Řešení pro sběr dat z výroby implementuje společnost AIMTEC a. s., která má v této oblasti mnoho zkušeností. Hlavním přínosem bude okamžitý přehled o rozpracované výrobě, on-line sběr dat z výroby, snížení prostojů, úspora práce výrobního personálu a inspektorů kvality.

Nasazení SappyMES v rámci systému SAP

Zástupci společnosti Amphenol – Tuchel Electronics GmbH hledali vhodné řešení, které by umožňovalo detailněji sledovat jednotlivé procesy ve výrobě, například v jakém pořadí se výrobky vyrábějí, kdo vyrábí jakou operaci na zakázce, kdy bude výroba dokončena nebo jaký byl důvod pro vznik prostoje. Do hledáčku se tak dostala plzeňská společnost AIMTEC a. s., která je přesvědčila kvalitou svého produktu SappyMES, který plně rozvíjí stávající informační systém SAP.

SappyMES představuje komplexní nástroj pro řízení výroby a výrobní logistiky, rozšiřuje standardní funkčnost systému SAP o nové prvky pro sledování a optimalizaci výroby. Odepisování výroby bude probíhat v SAP ERP přes dotykový terminál. Implementace SappyMES byla zahájena na začátku dubna 2015. S nasazením do ostrého provozu se počítá na přelomu měsíců května a června téhož roku.

Přínosy SappyMES

Mezi hlavní přínosy projektu patří získání okamžitého přehledu o výrobě. Systém poskytne informace, který pracovník pracuje na jaké zakázce. Také díky nasazenému řešení dojde ke snížení prostojů. Jedním z dalších přínosů je možnost provádění odpisů přes dotykový terminál. Pomocí sebraných dat přes dotykové terminály si také vedoucí pracovníci ověří, jestli jsou aktuálně nastavené normy pro výrobu správné.

Amphenol – Tuchel Electronics GmbH

Amphenol – Tuchel Electronics GmbH v České republice patří do skupiny Amphenol Corporation se sídlem v USA. Ve své továrně v Ostrově vyrábí konektory a kabelové svazky pro výrobce strojů. Amphenol zaměstnává přes 50 000 lidí po celém světě. Výrobní závody má v Severní a Jižní Americe, Evropě, Číně, Asii a Austrálii.