Kvalitní systém pro komplexního poskytovatele logistických služeb

Pall Slovakia zaměstná lidi ve výrobě filtrů
18.3.2014
Kabelovna Kabex má nové majitele
19.3.2014

Dopravní společnost NIKA Chrudim bude řídit logistiku pomocí informačního systému DCIx WMS od firmy Aimtec. Nové řešení zkvalitní plnění náročných zákaznických požadavků a umožní připravit se na příliv dalších klientů.

„Z pohledu obchodního ředitele jsem vnímal určité mezery v plnění požadavků směrem k našim současným klientům. Zároveň jsme chtěli získávat nové zákazníky. Hledali jsme proto dodavatele, který by nás podpořil a pomohl nám poskytovat logistické a dopravní služby na vysoké úrovni. Chtěli jsme od něj ujištění, že to i do budoucna s nárůstem počtu služeb a partnerů zvládneme“, dodává Martin Vaníček, obchodní ředitel ve společnosti NIKA Chrudim.

WMS pro dvě lokace

Společnost NIKA Chrudim se rozhodla nasadit kvalitní Warehouse Management System (WMS) pro řízení logistiky zákazníků ve dvou průmyslových halách. Jednalo se o lokace v Liberci a Opočínku u Pardubic. Management logistické firmy si vybral jako partnera pro poradenství v oblasti logistických procesů a následnou implementaci společnost Aimtec s modulárním a do budoucna lehce konfigurovatelným řešením DCIx WMS. V systému se budou provádět a řídit následující procesy – nastavení avizovaného/neavizovaného příjmu na sklad s tiskem etiket, kontrola kvality, zaskladnění nebo přeskladnění s nabídkou zóny, přebalení v podobě sloučení nebo rozdělení palet, doplnění vychystávací pozice, vychystání celých palet či kusů dle příkazu a jejich následná expedice.

Součástí dodávky bude také integrace s EDI systémem zákazníka. Data z avíza se tak dostanou přímo do systému DCIx WMS, čímž se výrazně eliminují chyby a administrativní rutina. Komunikace bude obousměrná. Z DCIx WMS budou exportovány elektronické dodací listy směrem k zákazníkovi. Dalšími sledovanými cíli jsou prokazatelné dodržování pravidel FIFO a FEFO, zajištění traceability, hlídání paletového konta a jednoduché získávání podkladů pro fakturace.

Prokazatelné přínosy s návratností 9 měsíců

Mezi výrazné přínosy řešení DCIx WMS patří nižší náklady na personál, inventury, reklamace způsobené logistikou a dodatečné transporty. Návratnost celého projektu se pohybuje kolem 9 měsíců.

Pilotní projekt, který zahrnuje nasazení systému DCIx WMS do haly v Liberci, byl zahájen v polovině února. Po skončení této tříměsíční fáze bude následovat roll-out do průmyslových prostor v Opočínku u Pardubic.

NIKA Chrudim s.r.o.

NIKA Chrudim s.r.o. je čistě soukromá česká dopravní společnost s dlouholetými zkušenostmi v oblasti národní a mezinárodní dopravy a spedice, těžebních a zemních prací, skladovací a dopravní logistiky. Vlastní vozový park s více než 180 jednotkami různých typů a tříd, kde preferuje značky DAF, Scania, Volvo nebo TATRA. NIKA Chrudim nabízí ve svém portfoliu rovněž stavbu a pronájem logistických hal.