Konsignační sklady zdravotnického materiálu

Continental koupí americkou firmu Veyance
10.2.2014
Škoda Auto zavede prodloužené směny kvůli Fabii
11.2.2014

Významný distributor zdravotnického materiálu společnost MARTEK MEDICAL bude řídit konsignační sklady logistickým systémem DCIx WMS od firmy Aimtec. Navazuje tak na úspěšnou spolupráci z několika projektů. Navržené řešení společnost MARTEK MEDICAL jednoduše nasadí do všech svých skladů.

Projekt konsignační sklady

Společnost MARTEK MEDICAL potřebovala jednoduché řešení pro řízení konsignačních skladů situovaných v nemocnicích a laboratorních zařízeních. Poptala proto firmu, se kterou již delší dobu spolupracuje. Společnost Aimtec přišla s návrhem využít řešení MultiLocation neboli vícelokační prostředí v logistickém informačním systému DCIx WMS. MultiLocation umožňuje spravovat a sledovat veškerá data z jednoho místa, přestože uživatelé v jednotlivých skladech (lokacích) pracují pouze se svými daty. V první fázi se počítá s 28 místy. Na každém skladu bude k dispozici počítač s připojeným terminálem přes bluetooth. Jedná se o speciální čtečky Motorola DS6878-HC určené pro lékařské prostředí, které mají například tu vlastnost, že je možné displej čistit dezinfekčními prostředky. Obsluha skladu bude provádět díky systému základní transakce – příjem, výdej, opravný proces k příjmu a výdeji, inventuru a automatické generování o spotřebě. DCIx WMS bude integrován na podnikový informační systém ESO9.

V každém konsignačním skladu je vlastníkem zboží dodavatel. Výdej zboží je řízen skutečnou spotřebou nemocnice. Na základě spotřeby je automaticky vytvořena dodavatelská objednávka, která slouží i jako podklad k fakturaci. Ve stejnou chvíli odesílá systém DCIx WMS informace do podnikového informačního systému ESO9 o spotřebovaném zboží (avízo o příchozí faktuře od dodavatele). Výhodou konsignačních skladů je, že zákazník nemá vázané finanční prostředky v zásobách.

Milníky a výhody DCIx WMS

Projekt řízení konsignačních skladů systémem DCIx WMS probíhá od ledna do března 2014. Tato forma pokračující spolupráce mezi společnostmi MARTEK MEDICAL a Aimtec dokazuje, že DCIx WMS může řídit jak robustní sklady, tak procesně jednoduché. Nutnou podmínkou v případě zákazníka MARTEK MEDICAL jsou stejné procesy ve všech skladech a integrace s jedním centrálním ERP systémem.

MARTEK MEDICAL a.s.

MARTEK MEDICAL a.s. představuje největšího distributora zdravotnického materiálu, přístrojové techniky, dezinfekčních, čisticích a úklidových prostředků, inkontinentních pomůcek a ostatního materiálu potřebného pro všechny typy zdravotnických zařízení v České republice. Portfolio společnosti se skládá z více než 50 tis. položek. MARTEK MEDICAL disponuje pobočkami v Praze, Třinci a Prostějově. V roce 2007 se MARTEK MEDICAL stal členem skupiny AGEL a.s. – největšího provozovatele sítě nestátních zdravotnických zařízení ve střední Evropě.