Dlouhodobé partnerství s IAC Group

České gramofony znovudobývají svět
5.3.2013
Kladenské Lego rozšíří továrnu
10.3.2013

Spolupráce společnosti Aimtec s významným výrobcem komponent do automobilového průmyslu koncernem International Automotive Components Group (IAC Group) trvá úspěšně již 12 let. Za tuto dobu se podařila v evropských závodech společně zrealizovat řada projektů z oblasti logistiky, plánování výroby, sekvencování dílů a elektronické komunikace EDI.

Jak šel čas

Začátek partnerství se datuje od roku 2001, kdy firma Aimtec prováděla konverzi ILVS (In-line Vehicle Sequencing) na SQL server ve slovenském závodě Lozorno společnosti IAC Group. Systém ILVS byl primárně určen pro komunikaci s automobilkou Ford. V IAC Lozorno se jednalo o upravení tohoto softwaru pro řízení sekvenčních dodávek do VW Bratislava. V pozdějších letech probíhal v Lozornu také vývoj a implementace evropské verze systému ILVS.

Dalším projektem ve výrobním závodě Lozorno bylo v roce 2003 kompletní zavedení celého informačního systému BPCS včetně plánování výroby, logistiky, financí a propojení na zákazníky a dodavatele. Součástí projektu byla rovněž dodávka nástroje TradeSync Integration Manager pro elektronickou komunikaci s partnery.

V roce 2006 proběhla implementace systému pro řízení interní logistiky DCIx WMS v polském závodě Teresin. Předmětem bylo řízení skladu materiálu a hotových výrobků pomocí jednoznačné identifikace s čárovými kódy včetně štíhlého navážení do výroby, tzv. kanbanu k montážním linkám. V německém Zwieselu byl v roce 2007 nasazen systém DCIx JIT pro sekvencování komponent pro MAN. V současné době se toto řešení již nepoužívá.

Nastavení elektronické komunikace mezi přeštickým závodem IAC a automobilkou Audi bylo význačným projektem v roce 2011. Konkrétně se řešil příjem zpráv EDIFACT, DELJIT a SYNCRO.

International Automotive Components Group

Nadnárodní společnost International Automotive Components Group (IAC) se specializuje na výrobu interiérových a exteriérových systémů. Tržby skupiny IAC v roce 2012 činily 4,7 miliardy USD. Společnost provozuje 76 výrobních závodů ve 20 zemích. IAC se sídlem v Lucembursku zaměstnává celosvětově asi 24 tisíc lidí. V Evropě pak výrobce provozuje závody v České republice (Přeštice, Hodonín, Zákupy), na Slovensku (Lorzono), v Polsku, Německu, Rumunsku, Švédsku a v dalších zemích. Pro více informací navštivte www.iacgroup.com