Zakázková výroba pod kontrolou aneb všichni vědí, že šéf všechno vidí
30.5.2012
Mubea Carbo Tech postaví novou halu v Žebráku
1.6.2012

Stáhnout AIMagazine 19

léto/podzim 2012

Co člověk potřebuje k tomu, aby byl v práci šťastný? Každý člověk je jiný a lišit se výrazně může i jeho přístup k pracovním povinnostem. Rozhodovat mohou zdánlivé maličkosti, které ale v konečném důsledku mohou být i životně důležité. Dovedu-li celou úvahu do extrémnější roviny, může někomu například stačit, že má na stole plyšáky či fotografie a někdo je rád, že se může v práci přezouvat a nerozporuje tak firemní dress code.

K napsání tohoto krátkého článku v podobě editorialu mne inspiroval náš nový finanční ředitel. Před nástupem do naší společnosti pracoval ve velkých českých i nadnárodních firmách. Říkala jsem si, a možná ne jediná, proč si vybral ke svému dalšímu působení a profesnímu rozvoji menší společnost vlastněnou ze 100 % českým kapitálem? Co ho donutilo rozhodnout se pro firmu se sídlem v Plzni, ač on sám bydlí nedaleko Prahy? Nedalo mi to a při jedné příležitosti jsem se ho na to zeptala.

Počáteční impuls rozhodnutí stát se zaměstnancem Aimtecu přišel již před jeho prvním pohovorem. Čekal v recepci a situace, které byl svědkem, ho ohromila. Procházel kolem jeden zaměstnanec a ptal se recepční, jestli nemá jehlu s nití, neboť se mu utrhl na košili knoflík a rád by si ho přišil. Recepční odvětila, ať ji to místo ukáže, že mu knoflík přišije. Mezitím přišel další zaměstnanec, který potřeboval jinou drobnost, a i on byl vyslyšen. Pro zmíněného kolegu to v ten moment byla, troufnu si říci trošku nadnešeně, láska na první pohled. Od tohoto momentu věděl, že chce při interview ze sebe dostat to nejlepší, aby se i on stal součástí tohoto společenskopřátelského soukolí. Kromě prvních zdánlivých detailů, které ale dokáží pracovní atmosféru povýšit na lepší úroveň a utvořit příjemné prostředí, kde se každý cítí dobře, šly ruku v ruce i jiné věci, které pak již vnímal jako další přidané benefity, jež jeho zájem o to pracovat ve firmě zvyšovaly. Jednalo se například o možnost rozvržení své pracovní doby podle sebe, svých nastavených biologických hodin nebo své rodiny. V neposlední řadě byl také navrhnut výkon práce z domova.

Volba zaměstnání je jako hledání partnera či partnerky. I v práci by se totiž mělo snoubit partnerství s láskou. Pokud jeden z těchto důležitých článků chybí, vztah pokulhává a ve většině případů je nereálné vzájemné soužití udržet. Obdobné to je i se vztahem k práci. Práce je takové partnerství s láskou v ideálním případě i na více let.