DCIx Lite – Řízený sklad snadno a levně

auto-gration = reálné řešení inicializované organizací ODETTE a podporované EU
29.5.2012
Získejte volnost s mobilním řešením SAP
29.5.2012

Chcete zavést informační systém s podporou čárových kódů, zrychlit tak manipulaci se zbožím a zpřesnit jeho evidenci? Libí se vám možnosti WMS (Warehouse Management System), ale zdají se vám příliš drahé? Odpovědí a řešením na položené otázky může být nový produkt z řady DCIx – DCIx Lite. Vyřeší požadavky skladu rychle, snadno a levně. Na základě podobnosti činností společností ve stejných oborech jsme vytvořili plně přednastavené řešení pro podporu a řízení skladových aktivit. Díky tomuto produktu tak získáte řešení obsahující zkušenosti konkurentů, které budete schopni rychle a levně nasadit do svého provozu. Firma tak díky systému dostává prostor ke snížení zásob, snížení nákladů na skladování, snížení počtu manipulací, zvýšení propustnosti výroby a zrychlení skladových operací.

Jste distribuční, výrobní nebo logistická firma?

Jste distribuční společnost zabývající se i skladováním zboží, jste výrobní společnost, která sama řeší materiálovou logistiku a logistiku výrobků? Hledáte podporu pro vaše lidi tak, aby nedělali chyby a byli rychlejší než dřív? Právě pro vás je pak připraven systém DCIx Lite pro online řízení a podporu skladových činností. Tento systém podporuje moderní technologie pro řízení skladových procesů, jako jsou mobilní ruční terminály se čtečkou čárových kódů, tiskne etikety s čárovými kódy na libovolných tiskárnách, umí provádět skladové operací v reálném čase, online bezpapírově řídí sklad a lidi. V přednastavených verzích jsou skloubeny typické a klíčové procesy velkých firem jako příjmy zboží a materiálů do skladu na základě avíza a na základě nákupní objednávky, příjmy z výroby, následná manipulace se skladovými položkami v podobě přeskladňování či zaskladňování, doplnění vychystávacích zón pro rychlejší expedici, doporučování vychystávaných položek při expedici například dle FIFO, FEFO atp. Systém DCIx obsahuje dále procesy kvality, expedice i inventury. Díky přednastaveným oborovým verzím je nasazení, implementace a zaškolení systému DCIx Lite u zákazníka velmi rychlé, snadné a také finančně nenáročné. V podstatě se jedná o velmi jednoduchou souslednost několika kroků: připravte si počítač a kupte si mobilní terminál, následně přijede specialista, který s vámi vybere z přednastavených procesů ty nejvhodnější, naučí vás systém používat. A to je vše!

Možnost rozšíření na plnou verzi systému DCIx WMS

Hlavní výhodou systému DCIx Lite vám však zatím byla utajena. Pokud totiž zjistíte, že využijete plné WMS se všemi funkcemi, tak není nutné procházet znovu celým procesem změny zaběhlých procesů a pořizovat nový software, ale stačí koupit softwarový klíč pro plnou verzi systému DCIx WMS a naučit se používat nové procesy. Tato přednastavená verze tak může být lehce použita jako startovní bod pro implementaci standardního plně konfigurovatelného DCIx WMS. Systém DCIx WMS je prakticky neomezeně konfigurovatelný systém. Představte si stavebnici LEGO. Stejně tak, jako tato stavebnice, je i systém sestaven ze základních kostiček (modulů), díky kterým je možné vytvořit nepřeberné množství předmětů (procesů) přesně dle vašich přání. Jednoduchou úpravou standardního procesu, odebráním nebo  výměnou jedné kostičky, je tak možné získat nový zákaznický proces. DCIx Lite se tak jeví jako levná a rychlá cesta k řízenému skladu bez omezení budoucího rozšíření.