Materiál a rozpracovaná výroba v područí DCIx WMS

KIA a Hyundai hlásí výměnu modelů
21.1.2011
ArcelorMittal oddělí divizi nerezové oceli
26.1.2011

Přední výrobce automobilových dílů společnost Futaba Czech, s.r.o. řídí a eviduje materiál a rozpracovanou výrobu pomocí logistického systému DCIx WMS od firmy Aimtec. Zásadním přínosem rozšíření skladového systému na oblast materiálu a polotovarů je zajištění přesných a aktuálních dat pro účtování zásob a rozpracované výroby.

Společnost Futaba Czech, s.r.o. se sídlem v Havlíčkově Brodě je dceřinou firmou japonské společnosti Futaba Industrial Co., Ltd. Do výrobního portfolia patří lisování, svařování a lakování karosářských a podvozkových dílů, výfukových systémů a dalších výrobků. Zákazníky jsou především automobilky – TPCA, PSA Peugeot Citroen, Opel, Toyota a Suzuki.

DCIx WMS pokrývá požadavky účetního a plánovacího oddělení

Futaba se rozhodla rozšířit stávající Warehouse Management System DCI MySite (starý název pro DCIx WMS) od dodavatele společnosti Aimtec také na příjem materiálu, odepisování výroby a evidenci zmetků. Doposud pokrývalo DCI MySite pouze expedici. Požadavek na přehled o pohybu materiálu a rozpracované výroby a informace o aktuální spotřebě vznikl zejména v účetním a plánovacím oddělení firmy Futaba.

Kompletní sloučení vazeb v logistickém řetězci

Hlavním cílem projektu bylo zjednodušení a zpřesnění účetní evidence materiálových toků a rozpracované výroby, prokázání správnosti evidence včetně inventur, zajištění sledovatelnosti a evidence zmetků. Proběhla rovněž plná integrace na účetní systém Helios a vlastní japonský výrobní a plánovací systém FCZ.

Projekt nasazení Warehouse Management Systemu DCIx byl zahájen v létě 2010 s rozběhem do ostrého provozu v listopadu téhož roku.